Ceniona polska instytucja dołącza do projektu OSVR

Celem OSVR jest ustanowienie wspólnych standardów związanych z produkcją urządzeń i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

Program OSVR Academia to nie nowość, ale cieszy fakt, że najnowsze projekty będą powstawać z udziałem Polaków. Właśnie dołączyło do niego 13 nowych uniwersytetów oraz instytucji badawczych. Wśród nich znajduje się Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Polskiej Akademii Nauk.

Twórcy Open Source Virtual Reality (OSVR), platformy mającej na celu stworzenie nowego, otwartego standardu urządzeń przeznaczonych do interakcji z wirtualną rzeczywistością, zapowiedzieli dzisiaj ponadto uruchomienie innowacyjnego portalu badawczego, który powstanie na oficjalnej stronie OSVR. Wyniki badań, prowadzonych między innymi przez akademickich partnerów OSVR, będą dostępne dla deweloperów, entuzjastów i wszystkich zainteresowanych wirtualną rzeczywistością.


Otwarta platforma wymiany wiedzy i odkryć instytucji naukowych i komercyjnych, przyspieszy rozwój całej branży wirtualnej rzeczywistości i będzie stanowiła miejsce, w którym będą omawiane najważniejsze odkrycia – komentuje Christopher Mitchell, senior product marketing manager w Razer. – Rozwijając wirtualną rzeczywistość, wciąż stąpamy po dziewiczym gruncie i to właśnie dzięki współpracy rozwiązujemy napotkane problemy i wprowadzamy innowacje, aby technologia wirtualnej rzeczywistości mogła odnieść sukces na rynku masowym – dodaje.

OSVR, wspierany przez liderów branży,  koncentruje się na graczach, którzy już od teraz będą mogli wznieść granie w wirtualnej rzeczywistości na kolejny poziom.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet