Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cena Xbox Series X uzależniona od ceny PS5. Microsoft chce tańszej konsoli, twierdzi analityk

Xbox Series X ma być nie tylko mocniejszy od PS5, jeśli chodzi o teraflopy, ale i tańszy – nawet o 100 dolarów. Takiego zdania jest branżowy analityk Michael Pachter.

Microsoft ujawnił sporo informacji dotyczących Xbox Series X i niedawno widzieliśmy nawet pierwsze filmiki z grami, które zmierzają na next-gena. Pozostało jednak sporo niewiadomych, a wśród nich znajduje się jeden z ważniejszych czynników, który może świadczyć o sukcesie bądź porażce nowej konsoli – cena. Dlaczego Amerykanie jeszcze jej nie podali?

Cena Xbox Series X – „Microsoft czeka na ruch Sony”

Michael Pachter uważa, że Microsoft chce zaoferować tańszą konsolę od konkurencji, dlatego firma czeka z podaniem ceny sprzętu. Co więcej, analityk sugeruje, że różnica pomiędzy cenami Xbox Series X i PlayStation 5 może być bardzo duża, wynosząc nawet 100 dolarów. Ponoć giganta z Redmond po prostu stać na takie zagranie.

Z tego co się orientuję, Sony będzie musiało wycenić PlayStation 5 na 500 dolarów, a Microsoft ma naprawdę duże pole do popisu – stwierdził Pachter w rozmowie z Goeffem Keighley’em.

Co ciekawe, z taką opinią zgadza się Peter Moore, były szef Electronic Arts. On też uważa, że Microsoft stać na obniżenie ceny sprzętu, by zdobyć jak największą bazę użytkowników w pierwszym roku po premierze.

Jeśli Amerykanie zeszliby do ceny 399 dolarów za Xbox Series X, w prostym przeliczeniu na naszą walutę wychodzi obecnie kwota 1670 zł (w Polsce dojdą podatki, cło i marża). Ciekawe, czy to rzeczywiście realna opcja.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się