Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cena PS5 i premiera. Przeciek z Amazonu i wypowiedź byłego przedstawiciela Microsoftu

Skoro wiemy już, jak wygląda PS5 i widzieliśmy gry na next-gena, przydałaby się jeszcze cena konsoli i data premiery.

Sony zaczyna w końcu ujawniać informacje o PS5, lecz nadal nie znamy ceny sprzętu. Wcześniejsze plotki i wróżby analityków miały dosyć spory rozstrzał, a teraz francuski Amazon opublikował kartę produktu next-gena.

Cena PS5 – ile zapłacimy za konsolę?

Na forum Reddit pojawił się zrzut ekranu z francuskiego Amazona, gdzie cena PlayStation 5 została wyznaczona na 499 euro w wersji z napędem Blu-ray. Za edycję Digital (bez czytnika płyt) mielibyśmy zapłacić natomiast 399 euro.

Rzekomy przeciek podał także dokładną datę premiery PS5 – 20 listopada 2020 roku, czyli tuż przed amerykańskim Świętem Dziękczynienia.

Cena PS5 Amazon

Obecnie ceny nie są widoczne na Amazonie, a sam produkt jest niedostępny w przedsprzedaży. Reddit usunął natomiast wpis ze zrzutem ekranu i zablokował użytkownika, który go udostępnił. Czy był to zwykły fake? Nie wiadomo.

Jeśli jesteśmy przy cenie next-gena, na ten temat wypowiedział się również Albert Penello, były szef działu marketingu w Xbox. Ten napisał na Twitterze: Nie ma możliwości, żeby ta konsola kosztowała więcej niż 499 dolarów.

Podane ceny są naprawdę atrakcyjne, lecz czy się potwierdzą?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się