Cena Project Scorpio. Zapłacimy nie więcej niż 2400 złotych?

Cena Project Scorpio. Zapłacimy nie więcej niż 2400 złotych?
Newsy XOne

Phil Spencer z Microsoftu komentuje cenę Project Scorpio.

Jednym z największych pytań związanych z nadchodząca nową konsolą Project Scorpio jest cena sprzętu. Czy ten będzie droższy od zapowiedzianego już i wycenionego PlayStation 4 Pro?

Za mocniejsza wersję konsoli od Sony przyjdzie nam zapłacić około 1800 złotych. Zdaje się że Scorpio będzie droższe, ale szczególnie nas to nie dziwi, bowiem Microsoft jest przekonany, że jego sprzęt będzie mocniejszy. Co zatem z ceną Project Scorpio?

Otóż Phil Spencer z Microsoftu stwierdził w wywiadzie z serwisem WinBeta, że Project Scorpio to produkt premium, więc sprzęt tani nie będzie. Aczkolwiek jednocześnie dodał, że jego cena nie przekroczy progu, który znany jest w świecie konsol. To może sugerować, że za Project Scorpio nie zapłacimy więcej niż 2400 złotych – to bowiem kwota która jest jedną z wyższych w momencie premiery nowej konsoli.

Sądzicie, że 2400 złotych to odpowiednia kwota za najmocniejszą konsolę na rynku?

Project Scorpio jednak zapowiedziany

Gigant z Redmond zapewnia, że Projekt Scorpio pozwoli bawić się w 60 klatkach animacji na sekundę i to przy rozdzielczości 4K. Sprzęt skryje moc 6 teraflopów i ma posiadać 8 ulepszonych rdzeni procesora. Przepustowość pamięci ma wynosić ponad 320 GB/s. Microsoft zaznacza przy tym, że nowa konsola będzie kompatybilna z Xbox One i Xbox One S.

Projekt Scorpio powinien zadebiutować na rynku dopiero pod koniec 2017 roku, lecz już teraz robi się nam gorąco na samą myśl o takim sprzęcie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie