Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

2 komentarze

Cena PS5 ulegnie zmianie po decyzji Microsoftu? Ponoć Sony wszystko kalkuluje jeszcze raz

Niektóre źródła donoszą, że ogłoszenie cen Xbox Series X i S spowodowało natychmiastową reakcję ze strony Sony. Cena PlayStation 5 mogła zostać obniżona.

Serwis Gamereactor uzyskał informację o reakcji Sony na ceny nowych Xboxów. Anonimowi informatorzy rzekomo posiadający wgląd w aktualną sytuację japońskiej firmy twierdzą, że ceny PlayStation 5 zostały odpowiednio obniżone po serii ogłoszeń Microsoftu.

Pierwotnie konsola miała być droższa od nowych modeli Xboxa o bliżej nieokreśloną kwotę. Jej aktualna cena ma wynosić 399 dolarów w wersji Digital i 499 dolarów w standardowym wydaniu z odtwarzaczem Blu-ray. Potwierdzałoby to plotki, jakoby Sony czekało z ujawnieniem cen konsoli na ruch swojego największego konkurenta.

 

PlayStation 5 ma być mniej wydajne od Xbox Series X, więc wyższa cena w przypadku konsoli Sony mogłaby zostać uznana za nieadekwatnie wysoką. Microsoft dzięki swoim licznym abonamentom ma sposobność ku praktycznie bezstratnemu zaniżaniu ceny swojego sprzętu tak, aby maksymalnie zwiększyć jego atrakcyjność w oczach potencjalnych kupujących.

Warto pamiętać, że powyższe informacje są jedynie plotkami i na ich ewentualne potwierdzenie przyjdzie nam trochę poczekać. Prezentacja cen nowej generacji PlayStation powinna odbyć się stosunkowo niedługo i kto wie, może Japończycy mają przygotowanego swojego własnego asa w rękawie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się