Cena gogli HTC Vive może zwalić z nóg

Droga wirtualna rzeczywistość.

Jeśli po ujawnieniu ceny Oculus Rift (599 dolarów w USA) zrobiło się Wam gorąco, to co powiecie na to, jak wyceniono gogle HTC Vive? Jeśli sądziliście, że może to być tańsza alternatywa dla konkurencji, musicie wziąć zimny prysznic. Sprzęt od HTC ma kosztować w Stanach Zjednoczonych aż 799 dolarów! Strach pomyśleć, jaką cenę zaśpiewają sobie w euro…

Gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive zadebiutują na rynku z początkiem kwietnia tego roku, trafiając do 24 krajów, w tym do Polski. Zamówienia przedpremierowe będziemy mogli składać od 29 lutego i wówczas pewnie okaże się, na jaką kwotę gogle zostały wycenione dla Europy. Już przeliczając cenę amerykańską na złotówki, wychodzi około 3160 zł, czyli w porównaniu do ceny startowego zestawu Oculus Rift, o blisko 800 zł więcej. Doliczając do tego VAT, może się okazać, że za HTC Vive zapłacimy blisko 4 tysiące złotych. Co za taką kwotę dostaniemy?

Kupując sprzęt HTC zobaczymy w pudełeczku nie tylko gogle wirtualnej rzeczywistości, lecz również kontroler ruchowy (w przypadku  Oculus Rift jedynie pad od XOne), mikrofon, czujniki Lighthouse oraz dwie gry (do pierwszych zamówień): Simulator: The 2050 Archives i Fantastic Contraption.

Zaletą zestawu od HTC jest dołączenie do niego już na starcie kontrolera ruchowego. W przypadku Oculus Rift gadżet ma zadebiutować w późniejszym terminie i nie wiemy jeszcze, ile ma kosztować. Kto wie zatem, czy ostatecznie cena obu kompletnych produktów nie będzie do siebie bardziej zbliżona.

Waszym zdaniem warto wydać tyle na zabawę w wirtualnej rzeczywistości?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet