CDP znika z rynku. Sąd ogłosił upadłość firmy

Sąd w Warszawie przychylił się do wniosku CDP o bankructwo, w związku z czym firma oficjalnie przestaje istnieć. Jej majątek zostanie rozdzielony między wierzycieli.

21 kwietnia pisaliśmy, że najstarszy polski dystrybutor gier wideo, CDP, złożył wniosek o upadłość. Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił teraz bankructwo przedsiębiorstwa.

Jak wyjaśnia Puls Biznesu, decyzja sądu otwiera proces likwidacji CDP. Majątek dystrybutora, który został wcześniej zabezpieczony przez sąd, sprzeda teraz syndyk, dzieląc zyski między wierzycieli.

W CDP nie działo się dobrze już od dłuższego czasu. W styczniu internet obiegła informacja o masowych zwolnieniach w spółce. Wiadomość wypłynęła tuż po ogłoszeniu wieści o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077, który miał być wydany przez CDP. Przedsiębiorstwo miało zająć się również dystrybucją wydania kolekcjonerskiego tytułu.

Te dwie informacje zbiegły się ze sobą w czasie, w związku z czym w internecie pojawiły się pogłoski, że problemy dystrybutora mają związek z decyzją CD Projekt RED. Ze specjalnego oświadczenia wydanego później przez zarząd CDP  dowiedzieliśmy się jednak, że sytuacja dystrybutora nie wynika z działań RED-ów. Ostatecznie wydaniem Cyberpunka 2077 ma zająć się Cenega.

CDP powstało w 1994 z inicjatywy Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego i najpierw wydawało gry pod nazwą CD Projekt. W 2014 CDP oddzieliło się od CD Projektu. Od początku działalności firma zlokalizowała przeszło 200 gier komputerowych.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

1 (KOMENTARZ) w “CDP znika z rynku. Sąd ogłosił upadłość firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: