Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – Cenega polskim wydawcą gry

Teraz wiadomo to już oficjalnie: rodzimą dystrybucją jednego z najgorętszych tytułów 2020 zajmie się Cenega. W ofercie wydawcy znajdzie się również Wiedźmin 3.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że CDP, najstarszy polski wydawca gier, zmuszony jest zwolnić część swoich pracowników. Radykalne kroki podjęte przez przedstawicieli firmy były dowodem na to, że w CDP nie dzieje się dobrze. Już wtedy zaczęto spekulować, jakoby wydaniem Cyberpunka 2077 miała zająć się jakaś inna firma – albo polskie Koch Media, albo właśnie Cenega. Teraz wiemy już oficjalnie, że jedna z najgorętszych gier 2020 roku trafi do oferty Cenegi. Doświadczony polski dystrybutor ma wydawać również Wiedźmina 3.

Spółka była do tej pory wydawcą gier RED-ów, ale wyłącznie dla innych państw, takich jak Węgry, Czechy i Słowacja. Teraz zajmie się dystrybucją produkcji polskiego studia także na terenie rodzimego kraju. „Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski. Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie”, powiedział Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt S.A.

Także prezes zarządu Cenegi Marek Chyrzyński wypowiada się pozytywnie o współpracy: „Cyberpunk 2077 to nie tylko wyjątkowo oczekiwany przez graczy z całego świata tytuł, ale też marka, która ma wyjątkowe znaczenie w naszym kraju. CD Projekt RED to zespół profesjonalistów i pasjonatów, których dotychczasowe dokonania są gwarancją, że ich najnowsza produkcja będzie doskonała. Rozszerzenie naszej współpracy na Polskę to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie w dystrybucji przy tak ważnej premierze gry”, powiedział Marek Chyrzyński.

Cyberpunk 2077 trafi na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz Google Stadia 17 września. Gra ma otrzymać też darmowy update do wersji na Xbox Series X.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%