CD Projekt RED zostanie kupione przez PlayStation? Studio komentuje plotki

CD Projekt RED komentuje rzekome przejęcie przez PlayStation
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

W internecie pojawiły się plotki, jakoby CD Projekt RED miało zostać kupione przez PlayStation. Polskie studio dementuje te informacje. Nie jest to chyba zaskakujące.

Microsoft cały czas “pieści się” z Activision Blizzard, ale Sony nie pozostaje dłużne. Rodzina studiów PlayStation rozszerzyła się nawet niedawno, ale podobno na horyzoncie widać kolejne przejęcia. O jednym z nich napisała insiderka Liz (za IconEra). Na swoim kanale na Discordzie wyjawiła, że PlayStation kupuje CDPR, a w produkcji znajduje się Days Gone 2. Jak te dwie rzeczy się w ogóle łączą? W ogóle, i to pomijając fakt, że to po prostu zwykła bujda.

CD Projekt Red jako PlayStation Studio?

Przy okazji warto wspomnieć, że o takich planach PlayStation mówiono już wcześniej. I wtedy też wydawało się to mało prawdopodobne. CDPR to wielka firma, która obecnie raczej nie musi martwić się o fundusze na kolejne gry, a w pipeline’ie ma ich naprawdę wiele. Deweloperzy pracują nad nowymi Wiedźminami i kolejnym Cyberpunkiem. Czemu więc mieliby chcieć się sprzedawać?

Ja też tego nie wiem, ale sytuację jednoznacznie skwitowała przedstawicielka studia, Ola Sondej. Na swoim Twitterze krótko odpowiedziała na pytanie jednego z użytkowników, który zastanawiał się, ile w tym prawdy.

Taa, nie prowadzimy obecnie takich rozmów.

– skwitowała przedstawicielka polskiego dewelopera

Zastanawia jednak druga część tych plotek – o powstawaniu Days Gone 2. Jak wiadomo, PlayStation bardzo nie lubi “jedynki” i kwestia “dwójki” była raczej przesądzona w momencie premiery (a wielka szkoda, bo zapowiadała się potężnie). Wychodzi na to, że to także kolejna zmyślona informacja, którą podała mało wiarygodna już insiderka.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie