Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

CD Projekt liderem na giełdzie. Firma wyprzedziła pierwszy polski bank

Wczoraj wycena CD Projekt wyniosła 27,7 mld złotych. Największy polski deweloper właśnie wyprzedził PKO PB, które do tej pory królowało na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Pod koniec grudnia pisaliśmy, że CD Projekt przewyższyło wartością drugi polski bank, czyli Pekao SA. Teraz okazuje się, że na polskiego dewelopera nie ma mocnych – studio nawet w tak trudnych czasach jak obecne idzie w górę, wyprzedzając również PKO BP SA, które do tej pory było liderem na giełdzie.

Wycena tej drugiej spółki wyniosła wczoraj prawie 27,3 mld złotych, natomiast CD Projekt osiągnął 2 kwietnia wynik 27,7 mld złotych. W grudniu wartość jednego udziału w CD Projekt była równa niemal 280 złotych, natomiast teraz cena akcji wynosi już 287 złotych.

Obecnie deweloper zajmuje się tworzeniem Cyberpunka 2077. Pandemia koronawirusa sprawiła, że tak jak pozostałe firmy, CD Projekt RED zmuszone jest pracować w domowych warunkach. Do trybu pracy zdalnej studio przygotowało się w zaledwie jeden weekend.

Premiera RPG-a została ustalona na 17 września. Pozostaje mieć nadzieję, data debiutu jest tą ostateczną i Cyberpunk 2077 nie podzieli losu innej bardzo wyczekiwanej premiery roku 2020 – wczoraj informowaliśmy, że ze względu na pandemię The Last of Us Part II trafi do graczy później, niż było to planowane. Nowy termin premiery survivalu nie został jeszcze określony.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się