CD Projekt RED idzie na ugodę w sprawie Cyberpunk 2077. Na stole prawie 2 mln dolarów

CD Projekt RED idzie na ugodę w sprawie Cyberpunk 2077. Na stole prawie 2 mln dolarów
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Cyberpunk 2077 to nie tylko wielki kłopot w dniu premiery, ale również prawne problemy spółki CD Projekt RED. Firma proponuje ugodę.

CDPR rzekomo miało przekazywać fałszywe informacje na temat stanu gry.

CD Projekt RED i Cyberpunk 2077 w jednym stali sądzie

O problemie, jaki ma przed sobą polski CDPR pisaliśmy już niejednokrotnie. Niedawno donosiliśmy o tym, że polska spółka postanowiła rozpocząć negocjacje ugodowe z amerykańskimi prawnikami.

Przypomnijmy, że deweloperzy zostali oskarżeni przez inwestorów o celowe ukrywanie i zatajanie informacji na temat problemów z grą, a w szczególności – jej wersją na konsole. Polski twórca miał także przekazywać nieprawdziwe informacje marketingowe. Inwestorzy poczuli się oszukani tym, w jakim stanie gra ukazała się na premierę. Dlatego też oskarżono firmę o złamanie ustawy o papierach wartościowych.

CDPR od razu zareagował i wystosował swoją propozycję ugody. Firma zdecydowała się wypłacić powodom 1,85 mln dolarów zadośćuczynienia. Jednocześnie zaznaczono, iż spółka nie przyznaje się do odpowiedzialności.

Oczywiście jest to aktualnie propozycja ugody, niemniej powstała na skutek rozmów z inwestorami. CD Projekt RED ma nadzieję, iż w najbliższym czasie druga strona złoży wniosek o zaakceptowanie ugody, co oznaczałoby również wycofanie wszystkich zarzutów i pozwów dotyczących CP77. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, cała sprawa być może zakończy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie