CD Projekt rozpoczął negocjacje z inwestorami, których zawiódł Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patch 1.2
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Czas na dalszy ciąg rozwoju informacji w sprawie pozwu zbiorowego przeciwko polskiej firmie CD Projekt. Rozpoczęły się negocjacje ugodowe z grupą inwestorów, która pozwała wydawcę w związku z nieudaną premierą gry Cyberpunk 2077.

W ramach przypomnienia na wstępie dopowiem, że na przestrzeni ostatnich miesięcy w USA złożono łącznie 4 pozwy zbiorowe przeciwko wydawcy CP2077 m.in. za wprowadzanie w błąd inwestorów o stanie premierowym produkcji. W maju tego roku doszło jednak do skonsolidowania spraw, a teraz czas na kolejny krok – negocjacje ugodowe.

Jak czytamy w raporcie opublikowanym na łamach bankier.pl, CD Projekt stara się obecnie o dojście do potencjalnej ugody z inwestorami, jednakże wygląda na to, że można mówić dopiero o samym początku tego etapu. Co ciekawe, choć wydaje się to być normalnym dopiskiem na samym końcu dokumentu, pod koniec można przeczytać następujące słowa:

Podkreślić również należy, że przystąpienie do rozmów dotyczących potencjalnego zawarcia ugody w żadnym wypadku nie oznacza akceptacji ze strony Spółki lub członków jej Zarządu jakichkolwiek zarzutów zawartych w pismach procesowych złożonych przez stronę powodową.

W razie dalszego rozwinięcia sprawy CD Projektu i pozwu zbiorowego będziemy informować.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie