CD Projekt przypomina o planie na multiplayer w markach Wiedźmin i Cyberpunk

Cyberpunk 2077 - Vi na motocyklu
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

CD Projekt ponownie wspomniało o swoim planie na wzbogacenie growych marek Cyberpunk i Wiedźmin elementami rozgrywki sieciowej. Na razie nie ma jednak co liczyć na wydanie osobnych tytułów wieloosobowych.

Redzi skupiają się na produkcji gier dla jednego gracza, a elementy sieciowe będą wprowadzane stopniowo. Firma nie zdradza na razie, czy multiplayer pojawi się najpierw w Cyberpunku, czy Wiedźminie.

Planujemy w przyszłości stopniowo dodawać funkcje multiplayer do obu serii, w tym do Cyberpunka. Nie zdradzamy, która franczyza otrzyma pierwsze funkcje multiplayer, ale pierwsza próba będzie czymś, na czym będziemy mogli się uczyć, a potem dodawać coraz więcej. Więc krok po kroku chcemy otwierać drzwi do multiplayera, ale dodawać niektóre aktywności wieloosobowe stopniowo.

– powiedział prezes CD Projekt, Adam Kiciński

Redzi niedawno potwierdzili, że nie planują na razie wydania osobnej gry w uniwersum Cyberpunka, która skupiałaby się na rozgrywce sieciowej. Pierwotnie mieliśmy ujrzeć osobną grę multiplayer osadzoną w Night City, ale została ona anulowana.

CD Projekt pracuje obecnie nad next-genowymi wersjami Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 oraz dodatkiem do swojej najnowszej gry. Nie wiadomo, kiedy usłyszymy o kolejnych, dużych projektach studia.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie