CD Projekt ze spadkiem na giełdzie. Spółka otrzymała negatywną rekomendację

CD Projekt ze spadkiem na giełdzie. Spółka otrzymała negatywną rekomendację
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt nie radzi sobie w ostatnim czasie, jeśli chodzi o akcje. Najnowsze notowania giełdowe niestety nie wróżą spółce najlepiej.

Na giełdzie wszystko może się jednak zmienić – zaledwie miesiąc temu po ogłoszeniu Wiedźmina 4 można było zauważyć wyraźny wzrost wartości akcji. Dziś wiadomo już, że sytuacja wygląda nieco gorzej. Wczorajsze notowania – pierwsze po przerwie wielkanocnej – zanotowały bowiem aż 8-procentowy spadek. Wartości akcji o godzinie 12:26 wyniosła153,42 zł, a przyczyn tego może być kilka.

Spółka otrzymała negatywną rekomendację od analityków Credit Suisse. W wyniku tego akcje CD Projekt mają obniżoną cenę docelową, co oczywiście wpływa również na dalsze notowania. Patrząc na całość sytuacji Polaków na rynku, szwajcarskie przedsiębiorstwo również nie ma dobrych wiadomości. Choć spółka zarobiła w ubiegłym roku większą kwotę, niż się spodziewano, prawdopodobnie nie utrzyma tego trendu przez kolejny rok. Analitycy sugerują, że przełożenie premiery next-genowego Wiedźmina 3 oraz zakaz sprzedaży gier CDPR w Rosji może negatywnie wpłynąć na przychody przedsiębiorstwa.

Można mieć jedynie nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. CD Projekt nie raz już pokazał, że potrafi wybrnąć z trudnych sytuacji. Liczymy więc na to, że i w tym przypadku polskie studio poradzi sobie – zarówno przy tworzonych grach, jak i na giełdzie; choć w tym ostatnim przypadku odzyskanie zaufania inwestorów może być szczególnie trudne po dotychczasowych tąpnięciach.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie