CD Projekt RED ma się z czego cieszyć. Giełda reaguje na zapowiedź Wiedźmina 4

CD Projekt RED ptak logo
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

CD Projekt RED wyjątkowo dobrze zaczęło dzień na Giełdzie Papierów Wartościowych. Skok wartości akcji po zapowiedzi gry Wiedźmin 4 jest jednoznacznie zauważalny.

Polscy deweloperzy zaczęli powoli się odkuwać na giełdzie. Pamiętacie sytuację przed premierą Cyberpunka 2077? Giełda szalała, akcje osiągały rekordowe ceny, a twórcy mogli jedynie się z tego cieszyć. Problem w tym, że CP77 okazał się co najmniej rozczarowaniem, co mocno odbiło się na wartości spółki. I to nie tylko w kwestii wyceny na GPW.

Gracze, dziennikarze i specjaliści z branży stracili nieco zaufania do dewelopera, który zasłynął świetnym Wiedźminem 3, ale też konkretnym podejściem do swoich klientów. Twórcy najwyraźniej postanowili odkupić swoje winy – zapowiedź Wiedźmina 4 jest tego świetnym przykładem.

Wczorajsze ogłoszenie miało miejsce tuż po zamknięciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. CDPR skończyło dzień z kursem 171 zł. Dziś, po otwarciu, wykres wzbił się na znacznie wyższy poziom. Polska spółka zaczęła bowiem wtorek z kursem 187 zł, co daje około 9-procentowy wzrost. Z czasem sytuacja zaczęła się niejako normować i obecnie kurs wynosi około 175 zł.

Wiedźmin 4 znacznie pomógł CDPR w kwestii giełdy, ale jak sytuacja będzie wyglądać za jakiś czas? Zapewne unormuje się do stałego poziomu. Ciekawe, czy giełda ponownie tak żywiołowo zareaguje na każdą, nawet drobną, dawkę informacji. W końcu wszyscy pamiętamy osławione „beep” z czasów przed Cyberpunkiem 2077.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie