Call of Duty Black Ops Cold War - postać za kratami

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Zbiegły więzień wyszedł z ukrycia, aby kupić Call of Duty

Uciekinier z brytyjskiego więzienia postanowił wybrać się do sklepu, aby kupić nowe Call of Duty. Oczywiście dość szybko został schwytany.

Strzelanki od Activision stale budzą sporo emocji. CoD wpłynął na branżę gier wideo i całą popkulturę, a do tego czasami potrafi odmienić losy pojedynczych ludzi. Okazuje się, że nie zawsze na lepsze.

Zbieg wrócił za kratki dzięki Call of Duty

Clint Butler odsiadywał wyrok siedemnastu lat pozbawienia wolności za kilka przestępstw, w tym rozbój i wykroczenia z udziałem broni palnej. Kryminalista zwiał zza kratek w listopadzie zeszłego roku i od tej pory pozostawał w ukryciu. Jego wyrok miał zakończyć się w 2024 roku.

Pech chciał, że Activision wypuściło w międzyczasie Black Ops Cold War. Butler najwyraźniej jest wielkim fanem gamingu i shooterów, więc postanowił wybrać się na zakupy ze znajomym i zgarnąć nowego CoD-a. Niestety (dla niego), na miejscu spotkali funkcjonariuszy brytyjskiej policji.

Policjanci z początku nie rozpoznali Butlera, ale zwrócili uwagę na podejrzaną rzecz. Uciekinier zmienił kierunek, kiedy zauważył funkcjonariuszy. Ci natychmiastowo się nim zainteresowali, a skazaniec tłumaczył, że wybrał się tylko po nowe Call of Duty, bo nie może usiedzieć na miejscu w trakcie lockdownu.

Wzbudziło to podejrzenia policjantów, a Butler postanowił zaatakować jednego z nich i rozpoczął na szczęście nieudaną próbę ucieczki. Poniżej znajdziecie nagranie z jego zatrzymania.

Policja West Midlands podaje, że Butler aktualnie znajduje się w więzieniu. Otrzymał łącznie osiemnaście miesięcy dodatkowej odsiadki za ucieczkę zza krat i napaść na funkcjonariusza. Przedstawiciel policji nazywa zachowanie Butlera idiotycznym i trudno się z nim nie zgodzić.

To była świetna robota naszych oficerów, którzy dzięki instynktowi zauważyli, że coś jest nie tak, a potem zawołali tych ludzi. Sytuacja zaostrzyła się bardzo szybko, ale obaj policjanci wykorzystali swoje wyszkolenie, powstrzymując Butlera, obezwładniając go i zakuwając w kajdanki, jednocześnie wzywając do pomocy pobliskich funkcjonariuszy.
Dlaczego Butler zdecydował się zaryzykować powrót do więzienia, podejmując idiotyczną decyzję o przyjeździe do miasta w czasie lockdownu ze znajomym, aby kupić grę wideo, pozostanie pewną tajemnicą.

– czytamy w oświadczeniu inspektora policji, Nicka Rowe, pod materiałem West Midlands Police

Butler wyjdzie na wolność dopiero w 2025 roku. Kto wie, może akurat załapie się na premierę nowego Black Ops albo Modern Warfare 4? Oczywiście o ile nie zdecyduje się na ponowną ucieczkę przy okazji debiutu nadchodzącej odsłony Call of Duty.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się