Boty grają z żywymi graczami w Modern Warfare III? Fani oskarżają twórców

Call of Duty: Modern Warfare III
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Fani Call of Duty: Modern Warfare III uważają, że nierzadko spotykają na serwerach multiplayer boty. Oskarżają twórców i ukryte praktyki.

Zanim zaczniemy nasiąkać najnowszą dramą z CoD-em w roli głównej, musicie wiedzieć, że sama praktyka dorzucania do gier online botów przeciwko żywym graczom nie jest niczym dziwnym. Podobne zasady stosuje m.in. Fortnite. Dzięki temu gracze mogą poczuć się silniejsi, lepsi i po prostu bardziej efektywni. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze spotykacie na serwerach boty, ale jeden na kilku przeciwników może być właśnie sterowany komputerowo.

Boty vs gracze w Call of Duty: Modern Warfare III

Tylko że ani Activision, ani Sledgehammer nie przyznało się do takiej praktyki. Dlatego Reddit poświęcony kontrowersyjnej, najnowszej części (której recenzję znajdziecie w tym miejscu) zalała fala podejrzeń. Gracze mają wrażenie, że spotykają boty na serwerach. Jedni zauważają dziwnie zachowujące się postacie, inni napotykają na dziwne glitche, a jeszcze inni mają swoje własne przykłady „dziwnych” rund, jakie czasami miewają.

Oskarżenia te zebrał w jedno miejsce YouTuber Blame Truth, który pokazuje rzekome przykłady problemów z potencjalnymi botami. Warto zaznaczyć, że jego wideo również nie jest w żaden sposób dowodem. Wszystko to jedynie podejrzenia. Na dodatek nie powodują, że oskarżenia faktycznie są prawdziwe.

Inną wymówką mogą być faktyczne bugi w grze lub też niedziałający (od lat, zresztą) matchmaking w tej serii. Dlatego właśnie poleca się korzystanie z VPN-u, aby poprawić swoje szanse na zwycięstwo. Lepsze to niż boty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie