VPN do Call of Duty: Modern Warfare III to genialny pomysł. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Modern Warfare III VPN to praktycznie konieczność. Oto jak skorzystać
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jeżeli zamierzacie grać w Call of Duty: Modern Warfare III, warto skorzystać zakupić VPN. Dzięki niemu przynajmniej nie wyrwiecie sobie włosów z głowy. Oto dlaczego.

Jeżeli kiedykolwiek nabawiliście się nerwicy przez granie w sieci, a już szczególnie w kolejne części Call of Duty – spieszę, jak z tym zaradzić. I nie, nie reklamuję tu proszków na uspokojenie (polecam melisę), ale zasadniczo najlepsze rozwiązanie frustrującego problemu. Jak wiadomo, Call of Duty od lat korzysta z matchmakingu opartego na skillu i randze. To prowadzić może zazwyczaj do tego, że zamiast relaksu przed komputerem czy konsolą, siedzimy na skraju fotelu i próbujemy nie rzucić padem czy myszką o podłogę.

Spis Treści:

  1. Jak działa VPN w grach i do czego służy?
  2. Po co VPN dla Modern Warfare III?
  3. Jak wybrać VPN dla nowego Call of Duty?
  4. Jak ustawić NordVPN dla Call of Duty: Modern Warfare III i nie tylko?

Jak działa VPN w grach i do czego służy?

Matchmaking oparty na skillu stara się zebrać w jednej rozgrywce graczy o podobnym poziomie umiejętności. Teoretycznie ma to gwarantować wyrównane szanse u każdego, ale zazwyczaj tak nie jest. Nawet jeżeli zdarzą się „równe” mecze, wymagają one od nas skupienia i koncentracji, co niejako przeczy idei relaksu. Często jednak trafimy na przeciwników, którzy po prostu łoją innym tyłki, w tym także nam.

Dlatego też wielu graczy kieruje się w stronę narzędzi typu VPN, które pozwalają na wirtualną zmianę naszego regionu. Taka aplikacja „wrzuca” nas na serwer z innego, wybranego dowolnie kraju. Włączając więc Call of Duty (czy każdą inną grę sieciową) trafiamy na inne serwery. W teorii takie rozwiązanie może wyeliminować problemy związane z matchmakingiem i skillem w grze.

Po co VPN dla Modern Warfare III?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć VPN i udać się np. na serwer w regionie, gdzie panuje inna pora dnia. Rano lub w nocy na serwerach nawet największych gier może być względnie pusto, więc algorytm wyszukiwania graczy jest nieco bardziej „swobodny” i dobiera do siebie przeciwników często o innych umiejętnościach. Wiele osób kieruje się np. na serwery tureckie lub wschodniej Europy, aby o konkretnej porze dnia znaleźć mniej wymagających przeciwników, z którymi nie będziemy się musieli spinać, a gra może być przyjemnością. Tak, wiem – to dziwne, ale tak się naprawdę da i sporo osób z tego korzysta! No i nie zapominajmy o ukryciu przed dostawcą internetu wykorzystania naszej sieci – często wchodzą wtedy ograniczenia, spowalniające transfer.

Jak wybrać VPN dla nowego Call of Duty?

Wybór VPN nie jest wcale prosty, bo rynku jest ich mnóstwo. Jedni kuszą „darmowością”, a inni kompletnym usuwaniem śladu po naszej internetowej działalności. Cokolwiek by nie było, trzeba zwrócić uwagę na to, aby dostawca był sprawdzony. Eliminuje to jednocześnie prawie każdy program VPN „za darmo”. Często są one oszustwem, nie działają, oferują niską jakość połączenia, a nawet potrafią narazić nas na niebezpieczeństwo.

Dobry VPN musi oferować zabezpieczenia i opcje, dzięki którym nie będziemy czuć się zagrożeni. Fajnie, gdyby miał wsparcie WireGuard i wysoką stabilność prędkość. Duża liczba serwerów to ułatwienie w znalezieniu tego „jedynego”. Nie zapominajmy o wsparciu dla konsol, które dziś jest niestety rzadkością, choć to wina raczej samych konsol, a nie dostawców VPN-ów.

Dlatego też najlepszym wyborem VPN dla Modern Warfare III wydaje się NordVPN, czyli obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi dostępnych na rynku. Jest szybki, prosty, oferuje wiele zabezpieczeń i spory wybór serwerów. No i nie trzeba się namęczyć, aby wszystko ustawić, nawet na konsolach.

KUP TUTAJ SPRAWDZONY VPN OD NORDVPN

Jak ustawić NordVPN dla Call of Duty: Modern Warfare III i nie tylko?

VPN dla PC jest banalnie prosty w używaniu. Wystarczy zainstalować program, zalogować się na nasze aktywne konto i wybrać dowolny serwer, z którym się połączymy. Gorzej, jeżeli chcecie grać na PlayStation lub Xbox, lecz to również nie powinno być problemem.

  1. Upewnij się, że router obsługuje funkcję VPN
  2. Zaloguj się do routera (wprowadź adres IP routera w przeglądarce i wprowadź hasło)
  3. Skonfiguruj swój router (routery od różnych dostawców mają różne konfiguracje – listę producentów znajdziecie tutaj).

Warto zaznaczyć, że także PeCety mogą być wykorzystane do tworzenia mobilnego hotspotu lub udostępniania połączenia za pomocą kabla ethernet.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z NordVPN.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie