Fani nie są pocieszeni nowym trybem w CoD: Modern Warfare II. “Co oni w ogóle myśleli?”

Call of Duty: Modern Warfare II z nowym trybem, który wkurzył fanów
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Gracze Call of Duty: Modern Warfare II mają potencjalnie się z czego cieszyć. W praktyce jednak nowy, wyczekiwany tryb nie przypadł im do gustu.

Call of Duty: Modern Warfare II dostało wielce wyczekiwany pierwszy sezon. Wraz z nim zadebiutowała zupełnie odmieniona przepustka sezonowa (tym razem trzeba nieco strategicznego myślenia), a także szereg innych nowości. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Warzone 2 wraz z trybem DMZ łączącym Call of Duty z ideą extraction shootera. Źle nie jest, ale nie wszyscy są równie ucieszeni.

Call of Duty: Modern Warfare II z zaskakującym trybem

Otóż gracze Modern Warfare II liczyli najpewniej na coś więcej. Nie da się ukryć, że Activision sporą siłę przerobową zagoniło do prac nad Warzone 2, pozostawiając niedawną premierę nieco w tyle. Mimo to mamy sporo nowych przedmiotów estetycznych, w tym skórek operatorów, trochę nowych broni i nawet znaną fanom mapę. Wśród tego wszystkiego wyróżnia się również nowy tryb określany mianem Tier 1, będący teoretycznie młynem trybów hardcore’owych tak znanych i uwielbianych w chyba każdej części.

Tyle że tym razem nie dostaliśmy zwyczajnego trybu hardcore. Niektórzy mogą założyć, żę jest to w takim razie “Realizm” znany m.in. z Modern Warfare z 2019 roku. No niby tak, ale to też nie to. Nowy tryb stanowi pomost pomiędzy obydwoma. To tak naprawdę “Realizm” z ilością życia graczy rodem z trybów hardcore’owych. Mamy tu wyłączony HUD (kompletnie, jedyną informacją są niewielkie wskaźniki nad głowami towarzyszy), broń, która w większości zabija od jednego pocisku i… wielu wkurzonych fanów.

Na Reddicie spora część graczy twierdzi, że nie tego się spodziewała, a tęskni za “zwyczajnym” hardcore. Wielu z nich narzeka na to, że to w zasadzie “hardcore” ale z wyłączonym HUD-em, co potrafi dać się we znaki (m.in. nie widać informacji o zabójstwach). Niektórzy twierdzą, że to “zdeformowane dziecko hardcore i realizmu”. “Kiedy tylko coś wyjdzie dobrze, Activision musi się tego pozbyć” – grzmi jeden z nich. “Co oni do cholery myśleli?” – zastanawia się drugi. Na ten moment nie ma żadnych informacji dotyczących możliwego debiutu “właściwego” trybu hardcore.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie