Call of Duty: Modern Warfare II i Warzone 2 ze szczegółami na temat 1. sezonu. To nie tylko znani piłkarze

Call of Duty: Modern Warfare II - wszystkie informacje o 1. sezonie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Pierwszy sezon Call of Duty: Modern Warfare II bez tajemnic. Infinity Ward zdradziło najważniejsze szczegóły i nowości już niebawem zmierzające do gry.

Activision posypało informacjami na temat nowości w Call of Duty: Modern Warfare II i Warzone 2. Obydwa tytuły otrzymają niebawem 1. sezon rozgrywek, wraz ze sporą listą zupełnie nowych rzeczy, trybów, map i możliwości. 16 listopada oficjalnie startuje wydarzenie w MWII, a tego samego dnia będziemy mogli grać w Warzone 2.

Moc nowości w Call of Duty: Modern Warfare II

Zacznijmy może od nowości w Call of Duty: MWII. Fani z pewnością najbardziej czekali na nowe mapy, których tym razem… nie jest zbyt dużo. Ot, dwie (z czego jedna trafi do gry w połowie sezonu). Obydwie są do tego odświeżonymi wersjami map z Modern Warfare z 2019 roku. Źle nie jest, ale jednak mogło być trochę lepiej. Zupełnie inaczej zapowiadają się atrakcje dla fanów współpracy. Tutaj można mówić o pewnego rodzaju przełomie.

Do gry trafi nie tylko nowa misja kooperacyjna, ale również nowy tryb raidów. Te mają w zamierzeniu przypominać nieco wydarzenia z Destiny 2, w których gracze zmierzą się z wrogami, pułapkami i zagadkami, aby wygrać. Pierwszy w historii raid do Call of Duty nadejdzie w późniejszym czasie (ponoć w grudniu). Do tego CDL Moshpit, nowi operatorzy skryci za przepustką sezonową (Gaz czy Klaus), bronie i blueprinty i pewnie sporo kosmetyków w samej przepustce sezonowej. Z radością mogę poinformować fanów piłki nożnej o debiucie w grze trzech znanych piłkarzy – Neymara, Pogby oraz Messiego. Ich jednak odblokujemy jedynie w sklepie gry.

No i Warzone 2!

Nowości nie ominą również Warzone 2, które wraz z premierą 1. sezonu w końcu debiutuje. W grze pojawi się zupełnie nowa mapa, Al Mazrah. Do tego przemodelowany Gułag, dwa pojazdy (ciężki helikopter i hummer) oraz parę nowości w mechanikach rozgrywki. Szczególnie trzeba podkreślić znaczenie walk pod wodą, mniejsze zamykające się strefy (gra będzie podzielona na mniejsze okręgi), nowe stacje zakupowe rozsiane w terenie i czat głosowy w zależności od lokalizacji na mapie. Nowości to także system przesłuchiwań graczy i możliwość grania w TPP.

Zapewne wielu fanów najbardziej wyczekuje trybu DMZ. Już mniej więcej wiemy, czym jest.

DMZ to tryb ekstrakcji z otwartym światem, skoncentrowany na narracji, w którym oddziały Operatorów mają wolną rękę w wypełnianiu misji opartych na frakcjach, podejmowaniu dodatkowych celów pobocznych, angażowaniu się we współpracę z wrogimi Operatorami lub wojownikami SI oraz poszukiwaniu cennych przedmiotów, a wszystko to podczas walki o przetrwanie do czasu eksfiltracji.

– informuje Infinity Ward na blogu
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie