Asysta celowania czy aim hack? Gracz Call of Duty pokazuje „cheaty” graczy konsolowych

Call of Duty: Modern Warfare II - gracz pokazuje
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty: Modern Warfare II zmusza graczy PC do walki z graczami na konsoli. Nie wszyscy są jednak zadowoleni, a „aim hack” może przerazić.

Call of Duty: Modern Warfare II to kolejna już część wiecznej serii wojennych strzelanek. Niestety, mimo nowości, powracają stare problemy. Jednym z nich jest odwieczna wojna konsolowcy vs PeCetowcy. Ci pierwsi nie chcą grać z tymi drugimi za pomocą funkcji crossplay i vice versa. No cóż, nie brzmi to, jak problem, którego nie da się rozwiązać, prawda?

Call of Duty: Modern Warfare II – aim hack czy aim assist?

Nowy CoD jest grą zaskakująco świetną, choć z pewnością daleko mu do ideału. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z takim trochę „the best of” Call of Duty, choć wraz z dobrymi rzeczami, powracają problemy. Tym razem główna dysputa tyczy się wspomagania celowania na padzie. Gracze na PC uważają, że jest to coś, co nie tylko „pomaga” graczom na padzie, a raczej daje im aim hacka. No bo przecież najechanie na przeciwnika celownikiem i wciśnięcie przycisku odpowiednio szybko pozwala im w trymiga rozprawić się z przeciwnikiem na myszce i klawiaturze.

Jednak gracze na konsoli uważają, że to PC ma przewagę. W końcu myszki są o wiele dokładniejsze i pomocne w graniu w strzelanki niż jakikolwiek pad. Problem znany od lat, a ludzie na Reddicie regularnie przekrzykują się o to, kto ma gorzej. No bo w końcu użytkownicy PlayStation czy Xbox mogą wyłączyć cross-play, ale już PeCetowcy tej opcji nie mają. Dlatego też regularnie jesteśmy świadkami klipów, które udowadniają, że asysta celowania ma faktycznie dość sporo wspólnego z aim hackiem.

Niedawno na Reddicie mignął mi post jednego z użytkowników grających na konsoli, który retorycznie i ironicznie pytał o to, w którym miejscu znajdzie tę magiczną opcję aim hacka do włączenia. Nie trzeba było czekać długo, aby pojawiły się odpowiedzi. Jeden z graczy wrzucił popularny filmik pokazujący w paręnaście sekund to, czego tak mocno obawiają się gracze na PC. I, nie będę ukrywał, jest w tym ziarno prawdy. W końcu nawet zawodowy mistrz CoD-a nie ma takiego refleksu, aby po długim obrocie od razu trafić nożem w przeciwnika.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie