Mroczna gra akcji z elementami horroru zalicza obsuwę

Najpierw Vampyr, teraz kolejna gra…

Call of Cthulhu oraz Vampyr to gry tworzone przez dwa różne studia, które łączy wydawca w postaci firmy Focus Home Interactive. W lutym dowiedzieliśmy się, że tytuły zostaną wydane w czwartym kwartale tego roku, lecz niestety tydzień temu przesunięto premierę Vampyr, a teraz ten sam los dotyka Call of Cthulhu.

Studio Cyanide poinformowało poprzez serwis Twitter o obsuwie Call of Cthulhu na 2018 rok. Konkretna data premiery nie została przy tym ujawniona i deweloper obiecuje podać ją najszybciej jak to możliwe. Powód opóźnienia również jest niejasny, a producent zasłania się ogólnikiem w postaci chęci dostarczenia nam jak najlepszej gry.

10 premier gier w nowym tygodniu. Polski cyberpunk, sportowe emocje, zaskakująca zręcznościówka…

W przypadku obsuwy Vampyr, studio Dontnod tłumaczyło natomiast: Przesunięcie da nam wystarczająco dużo czasu na dopracowanie gry i stworzenie balansu, co jest bardzo potrzebne projektowi o takiej skali jak Vampyr, z ambitnym, półotwartym światem, złożoną narracją i głębokimi mechanizmami RPG-owymi, które pozwalają graczom odciskać na świecie piętno.

Vampyr to ciekawie zapowiadająca się gra przygodowa od twórców niezapomnianego Life is Strange. Studio Dontnod Entertainment zafunduje nam tym razem podróż do 1918 roku, gdzie na mrocznych ulicach Londynu szaleje epidemia grypy. Gracz wcieli się w lekarza, który na swoje nieszczęście zaczyna przemieniać się w krwiożerczą bestię. Powstaje dylemat – gryźć pacjentów czy ratować ich życie? Nasze wybory zaważą na fabule oraz ścieżce rozwoju postaci.

Call Of Cthulhu to natomiast nowe dziecko studia Cyanide, czyli zespołu odpowiedzialnego m.in. za Styx: Master of Shadows. Czym będzie Call of Cthulhu? Przypominamy, że grę określono jako detektywistyczne RPG z elementami skradanki, oferującą półotwarty świat. Wszystko zostanie utrzymane w klimatach psychologicznego horroru.

Gracze wcielą się w Edwarda Pierce’a, byłego weterana i prywatnego detektywa, a akcja zostanie przeniesiona do Bostonu w roku 1920. Pierce prowadzi tam dochodzenie w sprawie tragicznego i tajemniczego morderstwa Sary Hawkins i jej rodziny w Darkwater Island.

Vampyr oraz Call of Cthulhu powstają na trzy platformy: PCPS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.