Zew Cthulhu RPG z akcją w Polsce. Gra ufundowana w 23 minuty

Gra Call of Cthulhu, która niedawno miała swoją premierę, oparta jest na licencji kultowej gry RPG o tym samym tytule. Ta klasyczna gra fabularna w przyszłym roku doczeka się nowej, polskiej edycji.

Właśnie w tej chwili trwa zbiórka na www.wspieram.to/ZewCthulhuRPG, która w rekordowym tempie (ufundowanie w 23 minuty, 100 tysięcy w 75 minut) zdobyła już ponad 270 000 zł! Jeden ze scenariuszy, specjalnie dla polskiej edycji gry, zostanie napisany przez Marka Morrisona, autora historii, którą znajdziecie w Call of Cthulhu od studia Cyanide. Jeżeli więc jesteś gotowy, by jeszcze głębiej wejść w świat niewypowiedzianych horrorów i przerażających istot – zapraszamy!

Oparta na prozie H.P. Lovecrafta gra fabularna Call of Cthulhu opracowana przez Sandy’ego Petersena (współtwórcę gier z serii Age of Empires oraz popularne gry FPS jak: Doom, Doom II: Hell on Earth czy Quake) została wydana po raz pierwszy w 1981 roku i doczekała się już siedmiu edycji.

Zew Cthulhu to gra, w której jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię. Reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem.

Zew Cthulhu

Specjalnie dla polskiej edycji zostaną napisane scenariusze, rozgrywające się w Polsce. Część z nich zostanie zebrana w 2 dodatkowe podręczniki “Horror nad Wartą” oraz “Cienie Tatr”. Do tej pory użytkownikom udało się odblokować 23 cele, które dokładają za darmo wiele dodatków do gry.

Wydawnictwo zaprasza Was również do wzięcia udziału w scenariuszu online pt. “100 lat przedwieczności”, który w całości dzieje się w serwisie społecznościowym Facebook. Dzięki decyzjom Użytkowników serwisu, Badacze podejmują kolejne decyzje, które będą mieć wpływ na dalszy bieg historii. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.