Broken Sword 5 [PS Vita]. Powrót do korzeni

Jedna z najlepszych serii gier przygodowych zagościła w końcu na handheldzie Sony.

Za pośrednictwem sklepu PlayStation możecie już pobrać pierwszy epizod Broken Sword 5: The Serpent’s Curse. Jeśli macie ochotę zagrać, trzeba wyciągnąć z portfela równowartość 12,99 euro, czyli około 50 złotych. Posiadacze PS Plus zapłacą o 20 proc. mniej.


Bardzo się cieszę, że firma Revolution odpuściła sobie tym razem przenoszenie przygód George’a Stobbarta w trzeci wymiar. The Serpent’s Curse to powrót do korzeni serii. Mamy więc rasowy point-and-click w 2D.

Broken Sword 5. Zobacz trailer


Naszym zadaniem będzie rozwikłanie zagadki morderstwa oraz odzyskanie skradzionych dzieł sztuki. Może brzmi banalnie, lecz mając w pamięci niezapomnianą Broken Sword: Shadow of the Templars liczę na naprawdę dobrą zabawę i niezłą intrygę. Tym bardziej, że znów wracamy do Paryża i spotkamy się z wygadaną dziennikarką Nico Collard.

Drugi i zarazem ostatni epizod gry zostanie udostępniony posiadaczom PS Vita w styczniu przyszłego roku. Jeśli nie masz maszynki Sony, a chciałbyś wcielić się w detektywa, możesz odpalić grę na innym sprzęcie. Jest wersja pod Windowsa, Linuxa iOS oraz Androida.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • nikol

    Shadow of the templars to dla mnie najlepsza przygodówa ever, kolejne częsci to juz tylko cienie tamtego klimatu.

0 Shares
Share
+1
Tweet