Twórcy The Medium zawarli umowę z wydawcą serii GTA. Spory projekt w drodze

Marianne z The Medium od Bloober Team i Trevor z GTA V
Newsy

Krakowskie Bloober Team ma całą masę świetnych wieści dla swoich fanów. Potwierdzono, że powstaje nowe Layers of Fear, a teraz wypłynęły wieści o współpracy z Take-Two Interactive.

Polska spółka podpisała umowę ze słynnym wydawcą. Dystrybuuje on takie serie jak Grand Theft Auto, Red Dead Redemption i (z ramienia firmy 2K) Sid Meier’s Civilization. To prawdziwy gigant w branży gier wideo i Bloober z pewnością jest bardzo dumne z podpisania umowy.

Take-Two zajmie się wydaniem i promocją nowego projektu studia w ramach marki Private Division.

Zarząd spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako „Emitent”) informuje o zawarciu w dniu 29 września 2021 r. przez Emitenta istotnej umowy wydawniczej z Take-Two Interactive, Inc. (…) dotyczącej zamiaru wydania przez Take-Two pod marką wydawniczą Private Devision nowej gry Emitenta, opartej na IP Emitenta, na konsole oraz PC. (…). Take-Two będzie odpowiedzialne za działania promocyjne i sprzedażowe nowej gry.

– czytamy na łamach Bankier.pl

Krakowski zespół przygotowuje teraz parę projektów. Ten wydawany przez Take-Two ma mieć największy budżet. Produkcja rzekomo jest już sfinansowana, choć nadal nie wiemy do końca, na jakim etapie tworzenia gry znajduje się studio. Na wczorajszej konferencji wspomniano również, że w latach 2022-2025, Bloober wyda dwa duże tytuły. Na więcej konkretnych wieści musimy jednak jeszcze trochę zaczekać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie