Broken Mirror Games to nowy zespół Bloober Team. „Świeże podejście do horroru”

Bloober Team stworzyło zespół Broken Mirror Games | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Bloober Team stworzyło nowy zespół second party, który również ma specjalizować się w horrorach. Będzie działa w ramach spółki krakowskiego studia.

Bloober Team to zdecydowanie jeden z najbardziej znanych deweloperów związanych z horrorami na rynku. Studio od lat cieszy się popularnością swoich gier, a w tym roku powinniśmy także dostać wielce oczekiwane Silent Hill 2 Remake. Zanim to się jednak stanie, twórcy postanowili powołać do życia nową markę – Broken Mirror Games.

Broken Mirror Games od Bloober Team

Będzie to label second party od wydawcy, który ma działać w ramach spółki Bloober Team. Zespół zajmie się również tworzeniem gier z gatunku horroru, wydawanych przez samego Bloobera lub też w ramach umów z zewnętrznymi wydawcami. Krakowskie studio zamierza współpracować z innymi producentami, ale wszyscy mają pracować pod wspólną egidą.

Chcemy uwolnić prawdziwy potencjał horroru poprzez wymianę know-how oraz współpracę z innymi twórcami, którzy mają swoją specjalizację. Podobnie jak naprawianie „rozbitego lustra” wymaga odnalezienia brakujących elementów, tak samo nasza podróż polega na łączeniu odpowiednich kompetencji. Jako producent działający pod patronatem Bloober Team wnosimy naszą wiedzę w zakresie tworzenia wielowarstwowych narracji w klimacie horroru. Nad każdym projektem będzie czuwał nasz główny zespół kreatywny. Realizacja tego elementu planu strategicznego pozwoli nam na skalowanie biznesu bez utraty jakości. Mówiliśmy o tym, że spodziewamy się, że nadchodzący czas będzie dla nas wyjątkowo korzystny, ale najważniejsze, że dochodzimy do tego w sposób organiczny, znacznie zwiększając obecne możliwości spółki.

– komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team

Babieno uważa także, że nowa marka „już w najbliższej przyszłości zaskoczy świeżym podejściem do gier z gatunku horror”. Na ten moment nie znamy szczegółów tytułów, nad którymi pracuje Broken Mirror Games. Być może zmieni się to, gdy Bloober oficjalnie zaprezentuje markę w trakcie konferencji DICE w Las Vegas, która odbędzie się w dniach 13-15 lutego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie