Silent Hill 2 na PS5 jeszcze w tym roku? Trailer zdradza wszystko

Silent Hill 2
Newsy PS5

Co powiecie na premierę Silent Hill 2 Remake jeszcze w tym roku? Losy produkcji mogły wydawać się niepewne, ale twórcy zdążyli nas w ostatnim czasie mocno uspokoić. Teraz niejako głos zabrało Sony i PlayStation, poniekąd zapowiadając premierę gry jeszcze na ten rok. Szczerze mówiąc, biorę to w ciemno!

Premiera Silent Hill 2 Remake już niedługo?

Od jakiegoś czasu informowaliśmy was o losach produkcji polskiego Bloober Team, które były dość niepewne. W sieci pojawiła się nawet dyskusja, jakoby deweloperzy byli niezadowoleni z podejścia wydawcy gry z Japonii. Konami miało być odpowiedzialne za marketing gry, promowanie jej w mediach i tym podobne, a w rzeczywistości przez długi czas panowała cisza. Po zapowiedzi produkcji gracze mieli niewiele okazji do zapoznania się ze stanem prac. Nic dziwnego, że narzekaliśmy…

Zaczęło dochodzić do tego, że niektórzy wątpliwi w powstawanie gry, wieszczyli zawieszenie projektu czy napotykanie przez twórców jakichś trudności i problemów. Ostatecznie twórcy z Bloober Team zabrali głos, tłumacząc, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Później, bo jeszcze przed świętami, gra pojawiła się w listingu Amazona. Została opatrzona datą wydania 31 grudnia 2025 roku, co mogło sugerować premierę nie w tym, lecz kolejnym roku. Teraz okazuje się, że wydanie tytułu może mieć miejsce jeszcze szybciej.

Na oficjalnym kanale PlayStation na YouTube pojawił się trailer nadchodzących gier na PS5 w 2024 roku. Zostały na nim zaprezentowane takie produkcje, jak Tekken 8, nowe Final Fantasy, Rise of the Ronin, czy… Silent Hill 2 Remake. Ale zaraz, czy to oznacza, że gra zostanie wydana właśnie w tym roku?

Wszystko na to wskazuje. To jednak nie koniec niespodzianek, bo wśród zapowiadanych tytułów pojawił się także remake Metal Gear Solid 3 – powstający na bazie Unreal Engine 5 tytuł Metal Gear Solid Delta; Snake Eater. Cóż, zapowiada się naprawdę ciekawy rok dla graczy. Ja na pewno czeka, a wy? Nie będziemy raczej narzekać na nudę.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie