Blizzard upraszcza drogę amatorom w rozgrywkach turniejowych

Oto nowy pomysł producenta.

W 2018 roku będzie można wykorzystać nową ścieżkę, by dostać się na mistrzostwa World Championship Hearthstone Championship Tour (HCT). Program Hearthstone Challengers zapewni uproszczoną drogę do play-offów sezonowych dla aspirujących profesjonalistów. Oto przypomnienie sposobu, w jaki rozgrywki Challenger Cups oraz kwalifikacje Tavern Hero pozwalają wziąć udział w turnieju Chellenger Finals, z którego ośmiu graczy awansuje co sezon do play-offów.

– Wszystkie turnieje Challenger Cups oraz kwalifikacje Taven Hero (THQ) muszą być bezpłatne i otwarte dla wszystkich uczestników.
– Gracze, którzy zakwalifikowali się do sezonowych play-offów w ostatnich trzech sezonach HCT nie mogą brać udziału w programie Hearthstone Challengers.
– Gracze, którzy zostali przyjęci do programu Hearthstone Masters nie mogą brać udziału w programie Hearthstone Challengers.
– Karczmarze i organizatorzy zawodów Challenger Cup nie mogą brać udziału w swoich własnych wydarzeniach.
– Wszystkie zawody Challenger Cups oraz THQ muszą być rozgrywane w formule podboju do dwóch zwycięstw z jedną blokadą. Rozgrywki można przeprowadzić w podwójnym systemie pucharowym lub w systemie szwajcarskim z play-offami w systemie pucharowym.
– Organizatorzy muszą korzystać z zatwierdzonej platformy turniejowej, jak Battlefy, StriveWire, ESGA lub ESL Play.
– W każdym sezonie rozegranych zostanie maksymalnie 256 zawodów Challenger Cups i 256 kwalifikacji Tavern Hero.

Turniej Challenger Finals zostanie rozegrany online. Zawody będą rozgrywane w formule podboju do dwóch zwycięstw z jedną blokadą. Turnieje będą wykorzystywać system szwajcarski z play-offami w systemie pucharowym. Najlepszych ośmiu graczy awansuje z Challenger Finals do sezonowych play-offów.

Zgłoszenia Challenger Cups będą zatwierdzane na bieżąco, najpóźniej 10 dni przed planowaną datą imprezy. Zgłoszenia kwalifikacji Tavern Hero będą otwarte na FiresideGatherings.com przynajmniej 10 dni przed otwarciem sezonu i zostaną zamknięte 10 dni przed ostatnim dniem danego sezonu. Każdy sezon będzie trwał sześć tygodni, a zaproszenia na HCT Challenger Finals będą wysyłane do zakwalifikowanych graczy pod koniec każdego sezonu HCT w tym roku.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.