Blizzard wprowadza zmiany do umowy użytkownika. Twoje gry nie są już Twoje

blizzard battle net licencja na gry
Newsy PC

Blizzard zmienia umowę użytkownika dotyczącą platformy Battle.net. Odtąd gry na naszym koncie nie są już nasze, a udostępniane.

Coraz bardziej cyfrowa przyszłość nie jest czymś, czym wszyscy są zachwyceni. Natychmiastowy i łatwy dostęp do mediów i gier jest z pewnością atrakcyjną perspektywą, ale brak posiadania czegoś w dłoni jako pokwitowania wydanych pieniędzy nie podoba się wielu z nas.

Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się teraz w firmie Blizzard, prawdopodobnie więcej osób przekona się o znaczeniu fizycznych nośników. W nowej, obowiązkowej aktualizacji umowy z użytkownikami ogłoszono bowiem prostym językiem, że użytkownicy nie są już właścicielami swoich cyfrowych gier w usłudze Blizzard. Nowy tekst brzmi następująco:

Korzystanie z Platformy jest przedmiotem licencji, a nie sprzedaży, a użytkownik niniejszym przyjmuje do wiadomości, że żaden tytuł ani prawo własności w odniesieniu do Platformy lub Gier nie jest przenoszone ani cedowane, a niniejsza Umowa nie powinna być interpretowana jako sprzedaż jakichkolwiek praw.

Jak więc widać, w świecie cyfrowych gier robi się coraz mniej kolorowo. Nie zapominajmy także o tym, że Blizzard może w każdej chwili odebrać nam licencję na granie w wybrane tytuły, na przykład wtedy gdy uzna, że łamiemy jakieś zasady, albo co gorsze – bo tak, bez podawania przyczyny. Cóż, gracze znów są robieni w balona. Podobnie zresztą jak w przypadku obietnicy, że gry cyfrowe będą tańsze, niż te dystrybuowane w formie fizycznej.

Źródło:
https://www.gamereactor.eu/blizzards-new-user-agreement-you-no-longer-own-your-games-1373663/

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie