Black Myth: Wukong może wkrótce dostać pokaz. Karta gry już na PS Store

Black Myth: Wukong z rychłą premierą | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Black Myth: Wukong dostało już swoją kartę na PlayStation Store. Dość jednoznacznie sugeruje to potencjalnie rychły start pre-orderów.

Game Science przygotowuje jednego z najbardziej oczekiwanych soulslike’ów ostatnich lat. Skoro Lies of P się udało, to może Black Myth: Wukong też ma potencjał?

Black Myth: Wukong z kartą w PlayStation Store

Black Myth pierwotnie zapowiedziano kilka lat temu, jako adaptację legendarnej “Wędrówki na Zachód” chińskiego pisarza Wu Cheng’ena. Ten stawiający na akcję hack’n’slash połączony z soulslike’iem od samego początku chwalony był za grafikę i dynamiczne przedstawienie akcji. Szkoda tylko, że po wielu obsuwach, gra wciąż nie zadebiutowała.

Od jakiegoś czasu wiemy, że oficjalną datę premiery Black Myth: Wukong wyznaczono na 20 sierpnia 2024 roku. Tytuł ma wtedy ukazać się na PS5, Xbox Series X/S oraz PC. Wygląda na to, że nowy pokaz produkcji może wydarzyć się dosłownie na dniach. Na PlayStation Store pojawiła się już oficjalna karta produkcji. Na razie nie pozwala na składanie pre-orderów, ale zapewne wkrótce się to zmieni.

Ten ruch jest bardzo często dyktowany chęci pokazania czegoś nowego z gry – zazwyczaj zwiastuna lub rozgrywki. Pokaz może więc nadchodzić bardzo szybko, a wraz z nim także i zamówienia przedpremierowe. Na ten moment nie znamy ceny gry ani jej możliwych wydań. Sytuacja zmieni się najpewniej akurat w momencie startu pre-orderów.

Black Myth: Wukong opowiada historię małpy wzorowanej na Sun Wukong, czyli jednej z centralnych postaci w powieści Cheng’ena. Gracze zyskają możliwość zmiany formy na inne istoty, w tym m.in. na owady.

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie