Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

BioWare straciło dwóch deweloperów. Dragon Age 4 zmienia producenta

Główny menadżer i producent wykonawczy pracujący nad Dragon Age 4 opuścili BioWare. Uznane studio zdecydowało się na wewnętrzny transfer pracowników.

Nowa odsłona Dragon Age to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych gier RPG nadchodzących lat. O grze wciąż wiemy dość mało, choć gracze mają kilka teorii odnośnie settingu i mechanik jakie zobaczymy w grze.

Nad produkcją pracuje słynne BioWare, które w międzyczasie rozwija nową odsłonę Mass Effect i naprawia Anthem. Niestety, studio ma aktualnie spory kłopot.

Laura Malie z BioWare ogłosiła, że zespół opuścili Mark Darrah i Casey Hudson, z czego ten pierwszy pracował aktualnie nad Dragon Age 4. Producent wykonawczy DA4 i główny menadżer studia zdecydowali się na zmianę miejsc pracy.

Sytuacja zmusiła zarząd studia do istotnych zmian w kwestii swoich powstających projektów. Christian Dailey, pracujący do tej pory nad Anthem 2.0, został przeniesiony na stanowisko producenta wykonawczego Dragon Age 4. Wygląda na to, że naprawa Anthem zeszła na drugi plan w oczach deweloperów.

To już kolejna tego typu informacja w ciągu ostatnich kilku dni. Największe studia tworzące gry czekają teraz większe i mniejsze zmiany, co może odbić się na niektórych produkcjach, choć wcale nie musi. Zobaczymy, czy zmiana producenta wykonawczego wyjdzie Dragon Age 4 na dobre i czy w ogóle wpłynie na ostateczny wygląd gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się