Beta Battlefield 2042 jest buildem gry sprzed paru miesięcy, podkreśla EA

Battlefield 2042 - Portal Mode - roboty Szarik i samolot uciekają przed wybuchem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Tom Henderson napisał na Twitterze, że beta Battlefield 2042 ma parę miesięcy. EA potwierdza te rewelacje. Wielu graczy zaczęło się zastanawiać, czemu dostali nieaktualną wersję gry.

Beta Battlefield 2042 wystartowała już dziś, choć tylko dla ograniczonej grupy graczy. Reszta będzie mogła ją wypróbować już za dwa dni.

Beta Battlefield 2042 nie jest aktualną wersją gry

Tom Henderson, znany gamingowy insider, napisał w poście na Twitterze, iż EA DICE potwierdziło, że udostępniona graczom beta Battlefield 2042 ma w istocie parę miesięcy. Nie jest to więc aktualna wersja gry. Problem w tym, że wielu graczy podaje w wątpliwość te oficjalne informacje.

Wiele osób skłania się ku temu, że DICE chce w ten sposób uzmysłowić graczom liczbę błędów czy bugów, jakie mogą napotkać. Dla niektórych to tylko puste, niczym niepoparte wyjaśnienia. Nawet sam Henderson nie jest do końca przekonany, że takie tłumaczenie deweloperów jest zgodne z prawdą. W końcu raczej nie jest to popularna praktyka, aby udostępniać graczom betę gry, która nie jest aktualną jej wersją. Z drugiej strony jeden z pracowników studia DICE już wcześniej tłumaczył, że w międzyczasie znacznie usprawnili oni produkcję, jednak poprawki nie trafią do otwartej bety.

Według insidera beta na PS5 działa gorzej, niż się spodziewał. Zaznacza, że gra cierpi na spadki płynności, olbrzymi lag i dziwne artefakty graficzne.

Z drugiej strony – po to w ogóle przeprowadzane są betatesty. Każdy gracz, biorąc w nich udział, powinien wiedzieć, że raczej na pewno natknie się na błędy, w końcu beta nie jest tym samym, co demo gry. Tutaj jednak ponownie mamy do czynienia z istną zagadką – czemu DICE miałoby przeprowadzać testy na wersji gry, która nie jest aktualna? W końcu w nowszym buildzie część usterek nie powinna już występować. Tym bardziej że premiera zbliża się wielkimi krokami. Gra ma wyjść 19 listopada 2021 roku.

DICE tymczasem udostępniło listę znanych błędów, które mają zostać jak najszybciej wyeliminowane. Warto się z nią zapoznać, jeżeli w najbliższym czasie planujemy rzucić się w wir wojny totalnej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie