Battlefield 5 – waluta premium, czyli co kupisz za prawdziwe pieniądze

W Battlefield 5 pojawia się dzisiaj nowość w postaci waluty premium. Na szczęście nie ma mowy o loot boksach, zatem nie będzie wydawania kasy w ciemno. Co zatem kupimy za prawdziwą kasę?

Mikropłatności w grach free-to-play to sprawa oczywista, lecz coraz częściej nie mogą się bez dodatkowego systemu wyciągania kasy obejść również tytuły, które kosztują grubo ponad 200 zł na premierę. Dzisiaj waluta premium dotarła do Battlefield 5.

Battlefield 5 – waluta premium – co kupisz?

Dzisiejsza aktualizacja Battlefield 5 wprowadza nowość w postaci waluty premium. Deweloperzy tłumaczą na oficjalnej stronie gry, że nadal indywidualne umiejętności graczy będą miały największe znaczenie podczas walki, a dodatek w postaci waluty Battlefield po prostu zapewni nam więcej sposobów na zdobywanie przedmiotów do personalizacji postaci i arsenału.

DICE przygotowało dla graczy Battlefield 5 krótki poradnik w formie pytań i odpowiedzi, dzięki któremu możemy dowiedzieć się najważniejszych rzeczy na temat waluty premium:

Jak kupić walutę Battlefield?

Udaj się do menu głównego Battlefield V i otwórz „Moją kompanię”, „Uzbrojenie” lub jakąkolwiek ofertę, która pojawi się na ekranie gry. Kliknij „Kup walutę Battlefield ”, następnie wybierz i kup walutę w określonej liczbie. Jeśli transakcja zakończy się powodzeniem, waluta Battlefield zostanie natychmiast dodana do twojego salda waluty Battlefield. Twoje saldo waluty Battlefield znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, obok salda kasy kompanii.

Walutę Battlefield można kupować również poprzez oficjalne sklepy preferowanej platformy.

Co mogę otrzymać za walutę Battlefield?

Za walutę Battlefield możesz otrzymać w sekcji „Uzbrojenie” następujące elementy:

 • przedmioty kosmetyczne do personalizacji
 • elitarne zestawy
 • metody oszczędzania czasu

Elitarne zestawy i metody oszczędzania czasu nie będą dostępne od razu (4 kwietnia), trafią do Battlefield V nieco później.

Przedmioty kosmetyczne

Obecnie gracze mogą zdobywać przedmioty kosmetyczne na każdym poziomie rzadkości dzięki postępom w grze, np. w ramach nagród za rozdziały czy dzięki zdobywaniu poziomów kariery, klasy lub broni. Pewne zwykłe, niepospolite i rzadkie przedmioty można również dostać za kasę kompanii.

Już od 4 kwietnia za walutę Battlefield będzie można zdobyć nowe epickie przedmioty. Co więcej, waluta Battlefield pozwoli na zakup przedmiotów kosmetycznych, które obecnie można otrzymać za kasę kompanii.

Planujemy cały czas dodawać do gry nowe przedmioty, które będzie można zdobyć dzięki postępom w grze, za kasę kompanii lub za walutę Battlefield . Chcemy, by każdy z graczy miał możliwość zdobycia nowych przedmiotów kosmetycznych – czy to za prawdziwe pieniądze, czy dzięki postępom w grze.

Elita

Podczas rozdziału III planujemy wprowadzić do Battlefield pewną nowość – elitarne zestawy, które pozwolą na grę wyjątkowymi żołnierzami w trybach online (również w Burzy Ognia). Każdy elitarny żołnierz to oryginalna postać z własnym imieniem i historią. Elita posiada unikatowe zestawy przedmiotów kosmetycznych, nowe głosy, animacje najlepszej drużyny oraz wyjątkowe zadania specjalne, które pozwolą graczom poznać historie żołnierzy i odblokować rzadkie bronie do walki wręcz.

Elitarni żołnierze mają takie same możliwości jak zwyczajni żołnierze i nie zapewniają żadnej przewagi podczas rozgrywki. Więcej informacji na temat dwóch pierwszych elitarnych żołnierzy – Seamusa i Ernsta – zdradzimy bliżej planowanej daty premiery postaci.

Metody oszczędzania czasu

Późniejszą wiosną wprowadzimy do gry dwie metody oszczędzania czasu, które będzie można kupić za walutę Battlefield: odblokowanie poziomów i premie do PD.

Odblokowanie poziomów pozwala na zdobycie nagród za rozdziały. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy nie mają czasu na zbieranie przedmiotów dzięki postępom w grze.

Premie do PD zwiększają liczbę punktów doświadczenia zdobywanych podczas gry, dzięki czemu gracze mogą szybciej zdobywać poziomy rozdziałów, kariery, broni, pojazdów czy klas.

Czy za prawdziwe pieniądze można kupić coś więcej?

Tak. Oprócz waluty Battlefield za prawdziwe pieniądze można kupić również specjalne zestawy. Zestawy te są dostępne tylko przez określony czas i zawierają m.in. przedmioty kosmetyczne, walutę, metody oszczędzania czasu i nie tylko. Zawartość każdego zestawu będzie jawna, dzięki czemu gracze będą dokładnie wiedzieli, za co płacą.

Jednym z przykładów zestawu specjalnego jest pakiet startowy. Spójrzmy na jego zawartość.

Pakiet startowy i pakiet startowy premium

Wraz z wprowadzeniem do gry waluty Battlefield w grze pojawią się dwa zestawy, dzięki którym szybciej rozpoczniecie zabawę z personalizacją: pakiet startowy Battlefield V oraz pakiet startowy premium Battlefield V. Przygotowując te pakiety, chcieliśmy wspomóc nowych graczy w budowaniu i personalizowaniu swojej kompanii.

Pakiet startowy Battlefield V zawiera:

 • 500 szt. waluty Battlefield
 • Maskowanie twarzy „Lodowy” (rzadkie)
 • Zestaw skórek broni „Nocny marek” (rzadki) dla czterech rodzajów uzbrojenia:
  • Sturmgewehr 1-5
  • Sten
  • KE-7
  • Lee-Enfield No.4 Mk I

Pakiet startowy premium Battlefield V zawiera:

 • 3500 szt. waluty Battlefield
 • Strój żołnierza Osi „Burzyciel” (epicki)
 • Strój alianta „Nieugięty” (epicki)
 • Skórka „Skorpion” na pojazd Panzer IV (rzadka)
 • Skórka „Lodowy ogień” na pojazd Spitfire MK VA (rzadka)
 • Zestaw skórek broni „Chromowane wykończenie” (rzadki) dla czterech rodzajów uzbrojenia:
  • Sturmgewehr 1-5
  • Sten
  • KE-7
  • Lee-Enfield No.4 Mk I

Źródło: battlefield.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.