Battlefield 5 w jakości 1080p/60fps z włączonym RTX Ray tracing

Battlefield 5 w jakości 1080p/60fps z włączonym RTX Ray tracing
Gamescom 2018 Newsy PC Targi Gamescom

Podczas targów Gamescom 2018 mogliśmy zobaczyć naprawdę piękny zwiastun Battlefield 5 z włączonym ray tracingiem w czasie rzeczywistym. Gracze dopytują jednak o jakość prezentacji.

Ostatnie demo gry Battlefield 5, które zostało zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów Gamescom, było uruchomione w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach animacji na sekundę przy włączonej technologii RTX Ray tracing.

Potwierdza to dyrektor techniczny z DICE Christian Holmquist oraz Jonas Gammelholm zajmujący się kontaktem z mediami (dzięki Wccftech). – Widzieliśmy już wcześniej komentarze społeczności i pytania w internecie: „Jesteśmy zdezorientowani, sceny z trailera zostały pokazane w zwolnionym tempie, więc jak działa gra w czasie rzeczywistym?” A my odpowiadamy… wszystko jest w porządku. To solidne 60 klatek animacji na sekundę – potwierdzili deweloperzy podczas prezentacji gry na Gamescom 2018.

Dobrze zatem słyszeć, że nawet przy włączonej technologii ray tracingu w czasie rzeczywistym, Battlefield 5 zapewni nam odpowiednią płynność zabawy. Zerknijcie jeszcze raz na omawiany zwiastun.

Battlefield 5 wykorzysta moc nowych kart graficznych Nvidia RTX

Nvidia podczas konferencji prasowej wraz z DICE zademonstrowała Battlefield V ogrywane na żywo w najnowszej technologii RTX. Battlefield V jest jedną z pierwszych gier, które zostały stworzone przy wsparciu Nvidia RTX.

 Zawsze było dla nas (jako studia) bardzo ważne, aby być o krok do przodu i oddawać wysoką wierność graficzną w grach – powiedział Christian Holmquist, dyrektor techniczny DICE. – Dzięki nowej platformie NVIDIA RTX gracze dostrzegą więcej szczegółów na polu bitwy, od błysku lufy w odbiciu samochodu, po szczegółowe odbicie zniszczonej elewacji w kałuży na ziemi. Rzeczy w środowisku otaczającym gracza będą dawały bardziej realistyczne poczucie, a wojna nigdy nie będzie wyglądać tak samo.

Jeśli nie przekonują Was słowa, zerknijcie na poniższy filmik:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie