Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 w jakości 1080p/60fps z włączonym RTX Ray tracing

Podczas targów Gamescom 2018 mogliśmy zobaczyć naprawdę piękny zwiastun Battlefield 5 z włączonym ray tracingiem w czasie rzeczywistym. Gracze dopytują jednak o jakość prezentacji.

Ostatnie demo gry Battlefield 5, które zostało zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów Gamescom, było uruchomione w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach animacji na sekundę przy włączonej technologii RTX Ray tracing.

Potwierdza to dyrektor techniczny z DICE Christian Holmquist oraz Jonas Gammelholm zajmujący się kontaktem z mediami (dzięki Wccftech). – Widzieliśmy już wcześniej komentarze społeczności i pytania w internecie: „Jesteśmy zdezorientowani, sceny z trailera zostały pokazane w zwolnionym tempie, więc jak działa gra w czasie rzeczywistym?” A my odpowiadamy… wszystko jest w porządku. To solidne 60 klatek animacji na sekundę – potwierdzili deweloperzy podczas prezentacji gry na Gamescom 2018.

Dobrze zatem słyszeć, że nawet przy włączonej technologii ray tracingu w czasie rzeczywistym, Battlefield 5 zapewni nam odpowiednią płynność zabawy. Zerknijcie jeszcze raz na omawiany zwiastun.

Battlefield 5 wykorzysta moc nowych kart graficznych Nvidia RTX

Nvidia podczas konferencji prasowej wraz z DICE zademonstrowała Battlefield V ogrywane na żywo w najnowszej technologii RTX. Battlefield V jest jedną z pierwszych gier, które zostały stworzone przy wsparciu Nvidia RTX.

 Zawsze było dla nas (jako studia) bardzo ważne, aby być o krok do przodu i oddawać wysoką wierność graficzną w grach – powiedział Christian Holmquist, dyrektor techniczny DICE. – Dzięki nowej platformie NVIDIA RTX gracze dostrzegą więcej szczegółów na polu bitwy, od błysku lufy w odbiciu samochodu, po szczegółowe odbicie zniszczonej elewacji w kałuży na ziemi. Rzeczy w środowisku otaczającym gracza będą dawały bardziej realistyczne poczucie, a wojna nigdy nie będzie wyglądać tak samo.

Jeśli nie przekonują Was słowa, zerknijcie na poniższy filmik:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%