Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 – jak zagrać w betę na PC, PS4 i Xbox One? Linki do pobrania

Otwarta beta Battlefield 5 jest już dostępna dla wszystkich graczy i jeśli chcecie pobrać grę oraz zobaczyć, co dokładnie przetestujemy, zapraszamy na szczegóły.

Otwarte beta testy Battlefield 5 rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 10:00 rano. Wersję beta można już pobrać na PlayStation 4, PC oraz Xbox One. Poniżej znajdziecie linki dla każdej platformy.

Beta Battlefield V ma na celu sprawdzenie mechaniki gry podczas faktycznej rozgrywki z udziałem wielu graczy. Jej celem jest skontrolowania aspektów technicznych, takich jak stabilność serwerów, skala opóźnień czy matchmaking, a także mechaniki samej rozgrywki – balansu broni, postępów i pozostałych elementów – zaznacza DICE.

Battlefield 5 – linki do pobrania bety

Otwarta beta zakończy się 11 września o godz. 17:00 czasu polskiego. O zawartości bety przeczytacie poniżej.

Przy okazji warto przypomnieć, że premiera Battlefield 5 została przesunięta – gra zostanie wydana na PC, PS4 oraz Xbox One 20 listopada 2018 roku.

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe PC i konsole PS4/Xbox One

Aby zagrać podczas otwartej bety Battlefield V, gracze korzystający z Xbox One będą potrzebowali dostępu do Internetu i konta Xbox Live Gold. W przypadku PlayStation 4 wystarczy sam dostęp do Internetu. Jeśli planujesz grać na komputerze, warto najpierw sprawdzić, czy dysponujesz odpowiednim sprzętem. Minimalne i zalecane parametry przedstawiamy poniżej. Obowiązują one tylko w przypadku otwartej bety i mogą się różnić od finalnych wymogów gry Battlefield V.

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe minimalne (beta)

 • System: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor (AMD): AMD FX-6350
 • Procesor (Intel): Core i5 6600K
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2 GB
 • Karta graficzna (NVIDIA): nVidia GeForce® GTX 660 2 GB
 • DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11,0 lub równorzędna
 • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 Kb/s
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe zalecane (beta)

 • SYSTEM: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
 • Procesor (AMD): AMD FX 8350 Wraith
 • Procesor (Intel): Intel Core i7 4790 lub równorzędny
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4 GB
 • Karta graficzna (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3 GB
 • DirectX: Karta graficzna zgodna z DirectX 11.1 lub równorzędna
 • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 Kb/s
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Battlefield 5 – beta – tryby – pojazdy – broń – mapy

Mapy, na których będziecie walczyć, i tryby, gdzie macie szansę się wykazać

Krajobraz pokrytej śniegiem Norwegii na mapie „Arktyczny Fiord” był już prezentowany podczas zamkniętych alf. Teraz będziecie mieli okazję zagrać w trybie Podboju i spędzić dwa dni w Wielkiej Operacji pn. Upadek Norwegii. Oczywiście mamy na myśli dwa dni w świecie gry, a nie rzeczywiste 48 godzin. Wielkie Operacje składają się z kilku tego typu dni, a każdy z nich przebiega zgodnie z jednym z trybów gry.

W Upadku Norwegii pierwszy dzień odbędzie się w trybie Desantu, w którym gracz ląduje na polu walki, by dołączyć do jednej ze stron konfliktu, podczas gdy w punktach kontrolnych podkładane są ładunki wybuchowe. Dzień drugi to Przełamanie, w którym drużyna gracza ma za zadanie atakować lub bronić kluczowych sektorów. Atakując w tym trybie, warto postawić na agresywną taktykę, a broniąc się – na kreatywne planowanie, mające na celu powstrzymanie najeźdźcy.

Pojawi się również nowe miejsce – Rotterdam. Gracze będą mogli walczyć w pięknej scenerii z okresu poprzedzającego wojenne zniszczenia tego miasta. Zachęcamy także do wypróbowania na tej mapie sztandarowego trybu gry Battlefield – Podboju. Zgodnie z zasadami Podbój to walka, podczas której 64 graczy podzielonych na dwie drużyny walczy o zdobycie najważniejszych flag na mapie. Gracz, który zdobędzie większość z nich i nie da szans przeciwnikom, wygra rywalizację.

Pojazdy i wsparcie

Podczas otwartej bety Battlefield V gracze będą mieli do dyspozycji pięć kultowych czołgów i siedem samolotów z II wojny światowej. Zostań czołgistą i wprowadź do gry ciężkie działa, jak choćby Valentine Mk VIII, Churchill Mk VII, Churchill Gun Carrier, Panzer IV i Tiger I. Jeśli bardziej odpowiada ci szybowanie w przestworzach, wesprzyj drużynę z powietrza, zasiadając za sterami popularnych maszyn: Spitfire Mk VA, Spitfire Mk VB, Blenheim Mk IF, Bf 109 G-2, Ju 87 Stuka B-2, Ju 87 Stuka B-1 czy Douglas C47.

Ponadto gracze będą mieli możliwość odparcia ataku za pomocą stacjonarnych lub mobilnych dział plot. Czołgi dają się we znaki? Użyj stacjonarnych i mobilnych dział przeciwpancernych.

Przywódca drużyny, który zgromadzi odpowiednią liczbę punktów oddziału, otrzyma możliwość posłużenia się potężnym wsparciem. Brytyjski Churchill Krokodyl i niemiecki Sturmtiger – czołgi siejące postrach wśród graczy uczestniczących w zamkniętych alfach – pojawią się ponownie, razem z niebezpiecznymi rakietami JB-2 i V-1, zdolnymi posłać wszystkich przeciwników w powietrze. Elementem, którego dotychczas nie prezentowaliśmy, są zrzuty zasobników. Koszt zrzucenia na pole bitwy tego nieocenionego źródła zdrowia i amunicji to 7500 punktów rekwizycji.

Klasy i role żołnierzy

Cztery główne klasy, które pojawią się podczas otwartej bety Battlefield V, to szturmowcy, zwiadowcy, medycy i żołnierze wsparcia. Żołnierze każdej z klas mogą pełnić różne role, a podczas otwartej bety będzie można wypróbować po jednej roli na klasę.

Każdej z ról przypisane są konkretne cechy. Na przykład gracze wcielający się w zawiadowcę i przyjmujący rolę snajpera automatycznie otrzymają cechę „Odwrót taktyczny”, dzięki której będą mogli poruszać się szybciej, posiadając krytycznie niską liczbę punktów zdrowia. W przypadku medyków będzie to reanimacja zastrzykiem, dzięki której gracz może reanimować wszystkich towarzyszy (nawet spoza twojej drużyny), korzystając ze strzykawki reanimacyjnej.

Broń

Podczas otwartej bety, wybierając klasę, w pewnym sensie wybieramy także typ broni. Żołnierze wsparcia są najczęściej wyposażeni w lekkie karabiny maszynowe, takie jak: KM KE7, KM Bren, czy FG-42, ale także dryling M30. Medycy posługują się pistoletami maszynowymi STEN, Suomi KP/31, MP40 i EMP.

Znajdujący się w samym środku pola walki szturmowcy mają do dyspozycji broń samopowtarzalną SMLE Turner, karabinek M1A1, Gewehr 43 czy karabin szturmowy StG 44. Natomiast zwiadowcy mogą oddawać strzały w głowę z karabinów powtarzalnych Lee-Enfield No. 4 Mk I, ZH-29 lub Kar98k.

Aby zapewnić sobie jak najlepsze przygotowanie sprzętowe podczas otwartej bety, możesz również korzystać z broni osobistej, broni do walki wręcz, granatów oraz gadżetów.

Zapowiedź trybu Teatry Wojny
W Teatrach Wojny gracze wraz ze swoimi żołnierzami z kompanii Battlefield V mają szansę odbyć tematyczną podróż poprzez pełne dramatycznych wydarzeń etapy II wojny światowej. W każdym rozdziale Teatrów Wojny gracze będą mieli do dyspozycji nowe sposoby gry. Będą mogli także zdobywać najnowsze i najwspanialsze motywy oraz akcesoria Battlefield V. Podczas bety po raz pierwszy będzie można zobaczyć, jak działają poszczególne części Teatrów Wojny.

Gracze będą mogli wziąć udział w wydarzeniu „Oddział szturmowy”, a jeśli przed 9 września któremuś z nich uda się ukończyć wszystkie jego wyzwania, zdobędzie wyjątkowy nieśmiertelnik. Otrzymają go gracze, którzy kupią grę Battlefield V. Uwaga: wydarzenie „Oddział szturmowy” jest częścią otwartej bety, a nie ostatecznej wersji gry.

Źródło: battlefield.com, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%