Battlefield 2042 zyskało ważne funkcje, których zabrakło w becie. Oto niektóre z nich

Battlefield 2042 - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Beta Battlefield 2042 nie była idealna, ale twórcy mają dobre wieści. Wiele brakujących funkcji zdążono już wprowadzić do gry.

Potwierdzono między innymi, że funkcja przywoływania dużego podglądu mapy pojawiła się już w produkcji. Na czas bety ją wyłączono, ale skorzystamy z niej w pełnej wersji BF2042.

Big Map, jak ją wewnętrznie nazywamy, została wyłączona. Niektórzy z Was zauważyli to w powiązaniach klawiszy, a wielu z was po prostu spodziewało się tego, bazując na wcześniejszych zachowaniach w grach Battlefield. Dziś mamy to w naszych buildach. (…). Umożliwia ona natychmiastowy przegląd miejsc, w których toczą się bitwy, gdzie walczą Wasi koledzy z oddziału (…).

– czytamy na blogu gry

Podobnie jest z systemem Commorose, czyli sekcją pozwalającą na szybką komunikację z drużyną. Gracze będą mogli z niej skorzystać w pełnej wersji gry, dzięki czemu szybciej skontaktują się ze swoim składem przy pomocy specjalnych komend. Podobnie jest z pingami, które pojawiły się też w becie gry, ale – delikatnie mówiąc – pozostawiały trochę do życzenia. Twórcy zajęli się ich poprawą.

Deweloperzy sprawili także, że kompas wspomagający nawigację na mapie będzie włączony przez cały czas. Dotychczas pojawiał się on tylko wtedy, kiedy celowaliśmy z broni, co było dość niewygodne.

DICE potwierdziło, że wprowadziło również wiele poprawek od czasu wersji beta. Deweloperski build gry i tak już w jej trakcie rzekomo wyglądał i działał dużo lepiej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie