Porównano Battlefield 2042 na PC, PS5, Xbox Series X i S. Gdzie gra prezentuje się najlepiej?

Battlefield 2042 - porównanie graficzne - PC, Xbox Series X i S, PS5
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Już w ten piątek odbędzie się premiera Battlefield 2042, choć część graczy może już grać w ten tytuł od kilku dni. W związku z tym sprawdzono, jak sobie radzi na najsilniejszych obecnie gamingowych maszynach.

W poniższym teście porównano na wideo wydania nowego BF-a na PC, Xbox Series X, S oraz PS5. Między wersjami jest niewiele widocznych różnic. Sam muszę przyznać, że wszystkie prezentują się o wiele lepiej, niż sam się tego spodziewałem.

Oczywistym było, że najgorzej graficznie wypadnie XSS, który oferuje najmniejszą moc obliczeniową. Mimo to, można mówić o małym optymalizacyjnym sukcesie. Do największych wad w tym przypadku warto jednak wliczyć fakt, iż przez mniejszą rozdzielczość czasem ciężej odróżnić przeciwników na dalszym dystansie. Oprócz tego roślinność prezentuje się mniej okazale, a czasem wygląda nieco odmiennie niż w pozostałych wersjach.

Wszystkie wersje prezentują się bardzo dobrze pod kątem tekstur, modeli, dystansu renderowania, czasu wczytywania i wyświetlania cieni. Sytuacja ma się podobnie w kwestii płynności obrazu. W zasadzie każda z konsol jest w stanie zapewnić stałe 60 FPS ze spadkami rzędu 1-3 na Xbox Series X i PS5. Wygląda na to, że XSX pod tym kątem radzi sobie najlepiej, ponieważ tam spadków nie zauważono wcale.

Premiera Battlefield 2042 odbędzie się w piątek, 19 listopada 2021 roku. Część graczy może już grać w ramach zakupu specjalnego droższego wydania. Gra została stworzona z myślą o PC, Xbox Series X i S PS5.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie