W Battlefield 2042 od stania w miejscu łatwo złapać przeziębienie. Na zdrowie!

Battlefield 2042 - żołnierz kicha - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Twórcy z DICE potrafią wpaść na wyjątkowe pomysły, których nie doświadczycie w innych grach. Dodali do Battlefield 2042 specjalną animację, która odegra się jedynie po dłuższym stanie bezczynności.

Bolączką gier multiplayer jest to, że często Wasze zwycięstwo jest zależne również od pozostałych graczy. Zdarzy się, że Ci na moment zajmą się czymś innym lub po prostu udadzą się chwilowo kawałek dalej od stanowiska do grania. Na szczęście ktoś wpadł na niewyrywające z immersji rozwiązanie, aby Battlefield 2042 przypominał graczom, że mieli jednak czymś się zająć.

Trzeba przyznać, że wygląda to tak, jakby na mapach w nowym BF-ie było strasznie zimno. Tak zimno, że aż trzeba się cały czas ruszać, bo inaczej żołnierz, którym się gra, może złapać przeziębienie. Nie zdziwię się, jeśli niejeden gracz przestraszył się po tym, jak jego postać kichnęła. Jest to co najmniej dość niespodziewane, a oprócz samego dźwięku parsknięcia dodano też specjalną animację zatrzęsienia kamerą. To chyba taka forma “nowoczesnego jumpscare’a”.

Obawiam się jednak, że sytuacja skończy się jak z kartridżami do Nintendo Switch. Te są pokryte warstwą gorzkiej substancji, aby osoby młodsze ich nie zjadały. Jednak szczególnie przy premierze Pstryczka ludzie masowo lizali je, co stało się nawet swego rodzaju trendem w mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że tu nie będzie podobnie i grający w BF-a, testując tę ciekawostkę, nie przyczynią się do zdobywania fragów w przeciwnych drużynach. Stojący nieruchomo cel to przecież darmowe kille.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie