W Battlefield 2042 jednak można nurkować. O ile zadźgasz wodę nożem

nurkowanie w Battlefield 2042
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 pełen jest różnych mechanik i nowych pomysłów od DICE. Mało kto jednak spodziewał się, że nurkować będzie można tylko wtedy, gdy zaatakujemy wodę nożem.

Oczywiście śmieję się, ale kolejny bug do bogatego portfolio problemów z BF2042 udowadnia, że nurkowanie w grze faktycznie miało istnieć.

Battlefield 2042 – czy można zanurkować? Niby…

W Battlefield 2042 można robić wiele rzeczy. Gracz bez problemu wykorzysta poduszkowiec jako śmiertelnie narzędzie zniszczenia czy przeteleportuje się za pomocą tarczy balistycznej albo schowa helikopterem w… całym budynku. Mało kto jednak wie, że możemy również nurkować.

Na kolejny warty uwagi glitch natrafił jeden z użytkowników Reddita. Zorientował się, że za pomocą noża nasza postać może zanurzyć się pod wodą. Wystarczy wejść do nieco głębszego zbiornika i… maniakalnie dźgać wodę tak, jakby była naszym największym wrogiem. Uwierzecie – działa!

Co jednak najciekawsze jest w odkryciu to fakt, że środowisko “podwodne” wydaje się zaskakująco dopracowane. To znaczy – nasza postać słyszy charakterystyczny szum wody, próbuje nie oddychać i po prostu pływa. Jakby tego było mało, “odkrywca” buga donosi, że zaczynamy odnosić obrażenia po paru sekundach, zupełnie jakby kończył się tlen. Brzmi to tak, jakby DICE chciało zaimplementować mechanikę nurkowania do gry.

Czemu tak nie zrobiono? Nie wiem. Tym bardziej że wszystkie elementy nurkowania są obecne. Być może taka mechanika pojawi się w którymś z przyszłych DLC? W końcu “Podwodne Operacje” w wykonaniu najnowszej części mogą okazać się prawdziwym pogromcą World of Warships! O ile tylko gra doprowadzona zostanie do oczekiwanego stanu…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie