Gracze Battlefield 2042 chowają się w budynkach bez kolizji. Ktoś zapomniał je podpiąć

Battlefield 2042 - mapa Klepsydra - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 na premierę pojawił się z dość sporą liczbą bugów, niedoróbek i exploitów. Dziś natrafiłem na kolejny z z tych ostatnich, który może w określonych przypadkach dać wielką przewagę nad przeciwnikami.

Subreddit poświęcony najnowszej grze studia DICE to istna kopalnia ciekawostek odnalezionych przez graczy. Niektóre, niestety, należą do tych nieco bardziej przykrych, które nie stawiają w pozytywnym świetle obecnego stanu produkcji. Rzućcie okiem, co takiego da się wyczyniać m.in. na mapie Klepsydra.

Jak widać, gracz podleciał do skrajnego punktu lokacji w pogoni za wrogim śmigłowcem. Po chwili jego przeciwnik zniknął z pola widzenia. Grający wleciał za nim w model budynku, gdzie po chwili zginął z rąk swojego oponenta. Było to możliwe, ponieważ obiekt wieżowca nie ma przypisanej kolizji, która ograniczałaby wejście do środka.

Czyżby zespół DICE nie dogadał się pod kątem tego, jak ma funkcjonować granica mapy? Co prawda, zwykli gracze raczej nie dotrą do tego miejsca “na piechotę”, jednakże można tam dolecieć np. śmigłowcem.

W Battlefield 2042 napotkacie jeszcze inne exploity. Dziś informowaliśmy o nietypowym błędzie związanym z tarczą. Wystarczy odpowiednia zmiana konfiguracji i będziecie mogli teleportować się przez ściany. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie