W Battlefield 2042 jest tarcza, która teleportuje. Wystarczy parę prostych kroków

Battlefield 2042 operator z tarczą
PC

Battlefield 2042 dołączył do wielu innych produkcji z wieloma problemami w dniu premiery. Tym razem gracze znaleźli buga, który dosłownie może pomóc niektórym w grze.

Okazuje się, że tarcza nie tylko chroni przed obrażeniami, ale może… teleportować gracza.

Kolejny dziwaczny bug w Battlefield 2042

Najnowszy Battlefield niespodziewanie dołączył do „wielu upadłych” gier, które miały olbrzymi potencjał. Ich premiera nie tylko wywołała kontrowersje. Spowodowała wręcz, że gracze z góry uprzedzili się zarówno do gry, jak i dewelopera.

W BF2042 jest mnóstwo mniej lub bardziej dziwacznych bugów i problemów. Teraz uważni gracze, którzy zawsze wtykają nos w grze tam, gdzie nie powinni donoszą o kolejnym glitchu. Okazuje się, że operator Dozer posiada tarczę i… umiejętność teleportacji.

Wystarczy rzut oka na poniższy filmik, aby szybko przekonać się, o co chodzi. Gracz, który podzielił się wideo na Reddit, wykorzystał znany już od lat exploit z wielu różnych gier. Stojąc w konkretnym miejscu, przy rogu ściany i zmieniając ustawienia graficzne, postać gracza teleportuje się na drugą stronę budynku. Dotychczas z metody korzystali głównie speedrunnerzy, którzy dzięki temu mogli obejść znaczną część poziomów.

W Battlefield 2042 kluczowa jest jednak tarcza, którą trzeba wyekwipować i się nią zasłonić, dlatego też technika „teleportacji” wydaje się dostępna wyłącznie dla tego operatora. Dość powiedzieć, że taki bug może znacznie pomóc niektórym graczom – powoduje, że możemy szybciej uciec z ostrzeliwanego budynku, uniknąć oddziału wroga czy po prostu szybciej przemieszczać się po mapie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie