Battlefield 2042 miał być zupełnie inną grą? Tak twierdzi gracz, ma mocne argumenty

Battlefield 2042 - opancerzony samochód z żołnierzami obok na środku pola bitwy
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W Battlefield 2042 można natrafić na wiele decyzji twórców, które zdają się być nie do końca sensownie uargumentowane. Jeden z graczy zebrał sporo dowodów na to, że taka postać rzeczy może mieć związek z tym, że gra mogła być wcześniej tworzona pod kątem battle royale.

Na Reddicie użytkownik skrywający się pod nickiem Neryuslu podzielił się swoimi przemyśleniami na temat mechanik i systemów zawartych w BF2042. Według niego gra miała być początkowo BR, a obecnie w tytule można znaleźć sporo dowodów potwierdzających teorii. Poniżej znajdziecie najlepsze z nich:

  • Ogromne mapy (zbyt duże dla normalnej rozgrywki w BF, nawet dla 128 graczy)
  • Płyty pancerza
  • Brak możliwości przełączania/tworzenia oddziałów
  • Przydługi czas oczekiwania, gdy jest się powalonym, bez widoczności dla medyków, ponieważ początkowo tylko Twój oddział BR powinien móc cię ożywić
  • System + dla broni, zamiast dodatków do łupów z ziemi
  • Brak przeglądarki serwerów, ponieważ nie potrzebujesz jej w BR
  • Brak tabeli wyników
  • Brak kampanii

Zagłębiając się w pomysł redditora, można stwierdzić, że jest w nim jakieś ziarnko prawdy. Muszę się zgodzić z tym, że podczas grania w Battlefield 2042 odczuwałem wcześniej, że niektóre elementy rozgrywki nie do końca się zazębiają w obecnej formie. Szczególnie te niesamowicie długie leżenie na podłodze, będąc jedną nogą w grobie jest dla mnie czymś nietrafionym. Z drugiej strony Hazard Zone jest poniekąd taką wariacją na temat battle royale i sam nie zdziwię się, jeśli to właśnie ten tryb wywołał sporo omawianych naleciałości.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie