Battlefield 1 za darmo do sprawdzenia w ten weekend! Mamy informacje o kolejnych DLC

Kto jeszcze nie wyruszył na front, niech szykuje karabin.

Nie mieliście jeszcze okazji zagrać z Battlefield 1? Electronic Arts informuje, że w dniach 3-5 marca udostępni wersję próbną tytułu do sprawdzenia zupełnie za darmo! Akcja dotyczy jedynie komputerów PC oraz konsol Xbox One. Oto szczegóły, które opublikowano na oficjalnej stronie Battlefield 1:

Battlefield 1 za darmo na Xbox One

Posiadacze kont Xbox Live Gold mogą grać w Battlefield 1 na Xbox One w ramach „Dni grania za darmo” – od godz. 9:00 PST dnia 3 marca do godz. 23:59 PST dnia 5 marca. W tym czasie otrzymacie możliwość wypróbowania pełnej wersji Battlefield 1 z jej wieloosobowym trybem sieciowym i wojennymi opowieściami dla jednego gracza.

Zachowacie zdobyte osiągnięcia i związane z nimi punkty wyniku gracza, a jeśli zdecydujecie się kupić pełną wersję gry, wasze zapisy i statystyki zostaną do niej przeniesione.

Battlefield 1 za darmo na PC na Origin

W wersji próbnej Battlefield 1, dostępnej do pobrania za darmo od godz. 5:00 PT dnia 3 marca do godz. 10:00 PT dnia 6 marca, można przez całe 10 godzin grać w czterech trybach wieloosobowych na pięciu mapach i w dwie wojenne opowieści z cenionej przez recenzentów kampanii.

Promocja na Barrlefield 1

Elektronicy zaznaczają jednocześnie, że jeśli wersja próbna Battlefield 1 przypadnie nam do gustu, możemy skorzystać z wyprzedaży gier EA, podczas której zaopatrzymy się w Battlefield 1, pełną dodatków Edycję Ultimate Battlefield 1 i inne gry EA, takie jak Star Wars Battlefront, FIFA 17 czy Titanfall 2. Szczegóły promocji na wszystkie platformy znajdziecie w tym miejscu.

DLC do Battlefield 1 – na co się szykować?

Deweloperzy rzucili również nieco światła na kolejne dodatki do Battlefield 1. Dotychczas poznaliśmy w szczegółach pierwszy z nich, zatytułowany Nie przejdą, który mamy otrzymać w marcu. Teraz możemy zerknąć na opisy kolejnych trzech rozszerzeń: W imię cara, Niespokojne wody oraz Apokalipsa:

  • W imię cara – dołącz do armii rosyjskiej i przenieś się na największy front Wielkiej Wojny. Szarżuj z legendarnymi rosyjskimi huzarami podczas ofensywy Brusiłowa w Galicji. Bierz udział w starciach na skutych lodem archipelagu i walcz w zaśnieżonych wąwozach zdradzieckiej Przełęczy Łupkowskiej.
  • Niespokojne wody – bierz udział w zaciętej wojnie morskiej z udziałem nowej jednostki pływającej – niszczyciela. Zwyciężaj z pomocą nowych sterowców morskich, dołącz do szalonego ataku na Zeebrugge i szturmuj plaże w pierwszych dniach desantu na Gallipoli.
  • Apokalipsa – weź udział w najbardziej krwawych bitwach I wojny światowej. Przejmuj kontrolę nad terenem, korzystając z zabójczego uzbrojenia powstałego wskutek desperacji i chęci przełamania impasu. W tym dodatku zejdziesz prosto do piekła i poznasz największe koszmary Wielkiej Wojny. Przygotuj się na apokalipsę.

Poniżej przypominamy z kolei trochę ciekawostek odnośnie najbliższego dodatku Nie przejdą.

Tryb zombie w Battlefield 1? Nowa mapa skrywa przerażającą tajemnicę

W marcu fani Battlefield 1 będą mogli sięgnąć po dodatek Nie przejdą, który zaoferuje nowy tryb rozgrywki oraz cztery mapy. Jedna z nich szczególnie zwróciła uwagę osób, które miały okazję zagrać w DLC przed premierą.

Chodzi o lokację Fort Vaux – korytarze fortu skrywają przed światem coś, co może wyleźć na światło dzienne np. w kolejnym dodatku do Battlefield 1. Gracze zauważyli, że na terenie mapy znajdują się pancerne drzwi z napisem Izolacja. Kogo tam zamknięto i dlaczego? Pewnym tropem są dźwięki, które możecie usłyszeć na kolejnym filmiku. Brzmi znajomo? Wydobywające się zza ścian odgłosy są raczej jednoznaczne…

Powstaje pytanie – czy to jedynie element tworzący klimat mapy Fort Vaux, czy też może deweloperzy przygotowują nas na inwazję nieumarłych, którzy wysypią się na poligon pierwszej wojny światowej. Tryb zombie w Battlefield 1? Nie mamy nic przeciwko!


Battlefield 1 – gameplay z nowej mapy Fort Vaux, którą dostaniemy w DLC „Nie przejdą”

YouTube’r skrywający się za pseudonimem Westie prezentuje kolejny filmik dotyczący dodatku Nie przejdą do Battlefield 1 (wcześniejsze materiały wrzucamy na końcu wiadomości). DLC wyląduje w marcu na PC, PS4 i Xbox One, choć konkretnej daty jeszcze nie znamy.

Tym razem Westie zabiera nas na mapę Fort Vaux, pozwalając pierwszy raz spojrzeć na rozgrywkę w tej miejscówce.

Pierwsze większe starcie I wojny światowej toczone we wnętrzu fortu rozgrywa się w podziemiach Fortu Vaux. W labiryncie mrocznych tuneli Francuzi i Niemcy walczą ze sobą przy pomocy granatów, karabinów, bagnetów i miotaczy ognia Uwaga na flanki! – czytamy o wspomnianej mapie na oficjalnej stronie Battlefield 1.

Battlefield 1 „Nie przejdą”. Tak wygląda nowa mapa Soissons

YouTuber o pseudonimie Westie przygotował ponad 13-minutowy gameplay z dodatku Nie przejdą do Battlefield 1. Możecie dokładnie zobaczyć, jak wygląda nowa mapa w DLC o nazwie Soissons.

Oprócz tego youtuber pokazuje dwa nowe czołgi, które wprowadzają nieco świeżości do rozgrywki.

Dodatek będzie można pobrać w marcu, ale dokładnej daty debiutu jeszcze nie znamy.

Wszystkie bronie z dodatku „Nie przejdą”

Mieliśmy już opis map, które wprowadzi dodatek, mogliśmy spojrzeć na rozgrywkę z nowego trybu Linia Frontu (przypominamy poniżej), a teraz przyszła pora na kolejną porcję wieści.

Tym razem jest to filmik od YouTube’ra posługującego się pseudonimem Westie, który w swoim materiale przedstawia wszystkie bronie z DLC Nie przejdą. Poznamy statystyki pukawek, zobaczymy je z bliska oraz dowiemy się, jakie warunki trzeba spełnić, by odblokować nowe zabawki.

Zapraszamy do oglądania i komentowania – która nowa broń najbardziej się Wam podoba?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.