Battlefield 1 – serwery działają lepiej w porównaniu do Battlefield 4

Battlefield 1 – serwery działają lepiej w porównaniu do Battlefield 4
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

EA zapewnia, że tym razem nie będzie wpadki z serwerami w przypadku Battlefield 1.

Na kanale YouTube Battle(non)sense pojawił się interesujący materiał, w którym możemy zobaczyć analizę działania serwerów w Battlefield 1. Okazuje się, że te mają wsparcie 60 Hz na wszystkich trzech platformach. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki temu, że gra nie jest już przygotowywana na starsza generację konsol (PlayStation 3 oraz Xboksa 360). Wykorzystanie większej mocy nowych platform pozwoliło na lepszą współpracę z mocniejszymi serwerami. Dzięki temu tak zwany tick time został ograniczony do 11 milisekund. Jak zaznacza Battle(non)sense już 16 milisekund sprawia, że gra się bardzo płynnie, zatem możemy tym razem spodziewać się dużej wydajności w trakcie grania.

Inne dane z analizy pokazują, że kod sieciowy Battlefield 1 wysyła o 48% więcej danych, a najdłuższy zarejestrowany lag wyniósł 103 ms, średnia to natomiast 78 ms. To z kolei więcej o 20% niż w przypadku Battlefield 4. Czy zatem jest gorzej? Niekoniecznie. Spece z Battle(non)sense zaznaczają, że mimo większych lagów, zwiększenie tick time jest tutaj ważniejsze, bo pozwala na dużo szybszą interakcję pomiędzy klientem a serwerem, co ostatecznie daje lepsze wrażenia z rozgrywki i płynniejszą grę.

Battlefield 1 – analiza działania serwerów i kodu sieciowego:

Podczas premiery Battlefield 4 w październiku 2013 roku miały miejsce ogromne problemy z serwerami, co mocno zniechęciło graczy do tej produkcji. Tytuł, a w dokładnie serwery, były łatane przez kolejne miesiące i o ile teraz gra się w BF4 komfortowo, tak w momencie debiutu gra nie miała łatwo na rynku. W przypadku kolejnej odsłony producent lepiej się postarał i Battlefield Hardline pokazał, że jednak twórcy są w stanie przygotować dobrze działające zaplecze serwerowe. Co prawda do ideału jeszcze brakowało, ale mimo tego pod tym względem gra prezentowała się dużo lepiej niż czwórka. To właśnie dlatego wielu graczy bacznie przygląda się testom nadchodzącego Battlefield 1, bo nie da się ukryć, że to głównie problemy z serwerami w przypadku Battlefield 4 zniechęciło do udziału w starciach.

Beta Battlefield 1 – wiemy, kiedy się jej spodziewać

Obecne zamknięte testy alpha tytułu zakończą się już w przyszłym tygodniu. Deweloperzy zapewne poprawią to i owo, sugerując się sugestiami graczy i zaczną przygotowywać się do bety, na którą pewnie wielu z Was czeka z niecierpliwością. Na kiedy się szykować?

Sebastian Moritz, menadżer społeczności Electronic Arts, zaznacza, że testy beta Battlefield 1 rozpoczną się w krótkim czasie po zakończeniu targów Gamescom 2016. Wspomniana impreza planowana jest na dni 17-21 sierpnia, zatem jak dobrze pójdzie, pobiegamy po wirtualnych okopach jeszcze w przyszłym miesiącu. Moritz wspomina również, że osoby należące do programu Battlefield Insider będą mogły sprawdzić grę trzy dni wcześniej przed otwarciem bety dla pozostałych.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość – Sebastian Moritz potwierdził, że w pełnej wersji Battlefield 1 zobaczymy powrót trybu Szturm.

Serial Battlefield zawita do telewizji

Paramount Television i Anonymous Content wezmą się za przeniesienie Battlefield na mały ekran – donosi serwis HollywoodReporter. Wszystko dzięki prawom do ekranizacji, które zostały uzyskane od Electronic Arts.

Szczegóły na temat ewentualnej fabuły serialu nie zostały jeszcze ujawnione. Wiadomo jedynie, że producentami wykonawczymi projektu zostali Michael Sugar i Ashley Zalta. Patrząc na dorobek gier z cyklu Battlefield, które rozgrywały się zarówno w przeszłości jak i w przyszłości, producenci będą mieli w czym wybierać. Co chcielibyście zobaczyć w takim serialu? Może jakieś oryginalne pomysły na fabułę oraz obsadę aktorską?

Serial oparty o markę Battlefield będzie najpewniej dystrybuowany w sieciach kablowych oraz w internecie.

Premiera gry Battlefield 1 przewidziana jest na 21 października na PC, PS4 oraz XOne. Gracze zostaną przeniesieni do czasów I wojny światowej z alternatywnie ukazaną histgorią.

Zwiastun Battlefield 1:

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie