Battlefield 1: Nie przejdą – nowe szkice i konkrety na temat dodatku

Battlefield 1
Newsy PC PS4 XOne

Premiera DLC coraz bliżej.

EA przedstawiło nowe szkice koncepcyjne map, które trafią do marcowego rozszerzenia Battlefield 1 o podtytule Nie przejdą. Twórcy zapowiadają nie tylko nowe areny, ale także większy wachlarz uzbrojenia oraz kolejną grywalną frakcję: armię francuską.

Nie chcemy na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale mamy dla was coś wyjątkowego: grafiki koncepcyjne przygotowane przez ekipę DICE. Zobaczycie na nich, jak pracownicy studia wyobrażają sobie pola bitwy, na których zagracie w dodatku Nie przejdą – czytamy na oficjalnej stronie Battlefield.

Jedna z map ma być inspiracją bitwy pod Verdun, gdzie wystrzelono około miliona pocisków, które wywołały gwałtowne pożary w lasach i na polach wokół obleganego miasta. Według relacji żołnierzy łuny widoczne były z daleka.

Kolejna mapa ma przedstawić opowieść o męstwie załogi fortu de Vaux, która w podziemnych korytarzach toczyła ciężkie boje o każdy centymetr terenu. W labiryncie mrocznych tuneli Francuzi i Niemcy walczyli ze sobą zaciekle przy pomocy granatów, miotaczy ognia i gazów bojowych.

Natomiast inna arena to inspiracja bitwy stoczonej pod koniec 1918 roku pod Soissons z francuskimi atakami pancernymi. Walki koncentrują się tutaj wokół kluczowych mostów na rzece Aisne, a w pobliżu wioski czai się coś naprawdę dużego.

Źródło: EA/DICE

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie