Battlefield 1 oficjalnie. Oto najnowsza odsłona serii

Twórcy podczas specjalnej konferencji zaprezentowali Battlefield 1.

DICE na samym początku wydarzenia przedstawiło historię całej serii, a później przeszli do konkretów odnośnie najnowszej odsłony. Dowiedzieliśmy się, że gra nazywa się Battlefield 1, czyli sprawdziły się wcześniejsze spekulacje odnośnie produkcji.

Dowiedzieliśmy się też, że gra będzie dostępna w pierwszej kolejności na Xboksa One w ramach programu Early Acess i EA Access. Cały zwiastun został z kolei zaprojektowany na popularnym silniku gry Frostbite, chociaż nie przedstawia scen bezpośrednio z rozgrywki.

Twórcy podali, że gracz w trybie kampanii będzie mógł skorzystać z jeszcze większej liczby pojazdów, niż to było we wcześniejszych częściach. Oczywiście potwierdzony został również tryb rozgrywki wieloosobowej w sieci. Przed premierą grę będzie można także przetestować w ramach bety. Więcej szczegółów twórcy obiecali przedstawić podczas targów E3 w czerwcu tego roku.

Bierz udział w zaciętych starciach toczonych w wąskich uliczkach obleganego francuskiego miasta, wśród szczytów włoskich Alp i na piaszczystych wydmach Arabii. Bij się jako piechur lub kieruj pojazdami lądowymi, powietrznymi oraz wodnymi – od czołgów i motocykli po dwupłatowce i ogromne okręty. Poznaj zupełnie nowy rodzaj działań wojennych w pełnej przygód kampanii lub bierz udział w widowiskowych sieciowych bitwach z udziałem maksymalnie 64 graczy, dostosowując taktykę i strategię do nieustannie zmieniającego się, zniszczalnego otoczenia – czytamy w oficjalnym opisie gry.

Premiera Battlefield 1 będzie miała miejsce 21 października 2016 roku.

Poniżej przedstawiamy screeny oraz zwiastun produkcji:

Pierwszy zwiastun Battlefield 1:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.