Battlefield 1 – gracze PC donoszą o gorszej grafice po ostatnim patchu, a DICE bada sprawę

Battlefield 1 – gracze PC donoszą o gorszej grafice po ostatnim patchu, a DICE bada sprawę
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Co zauważyli spostrzegawczy żołnierze?

W zeszłym tygodniu Battlefield 1 doczekał się obszernej aktualizacji, która poprawiła naprawdę sporo błędów w grze. Niestety, łatka wpłynęła również na grafikę produkcji i nie mówimy tutaj o zmianach na lepsze.

Jak piszą gracze PC na oficjalnym forum serii Battlefield, ostatni patch obniżył ilość detali terenu (brak liści i innej roślinności), pogorszył rozdzielczość cieni oraz zasięg ich rysowania.

Niektórzy zaczęli nawet sugerować, że deweloperzy specjalnie obniżyli jakość grafiki na PC, by Battlefield 1 wyglądał podobnie na wszystkich platformach. To oczywiście strasznie naciągany scenariusz i jak pisze moderator forum: Nie sądzę, że to celowe działanie i jak mam być szczery, takie rzeczy się zdarzają… patch może naprawić pewne błędy i niepostrzeżenie popsuć inne elementy.

Moderator dodaje, że DICE szuka rozwiązania i stosowna łatka naprawiająca grafikę powinna zostać bardzo szybko wydana.

Dajcie znać, czy też zauważyliście jakieś wizualne zmiany po ostatnim patchu do Battlefield 1!

Battlefield 1 – pełna lista zmian najnowszego patcha w języku polskim

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o aktualizacji Battlefield 1, która wprowadza do gry np. poprawki na mapie Suez, obniża intensywność oświetlenia na niektórych mapach, oferuje możliwość wynajmowania serwerów czy udoskonala optymalizację rozgrywki. Wersje gry na konsolach PlayStation 4 i Xbox One doczekały się ponadto lepszego wygładzania krawędzi tekstur.

Jedną ze zmian jest również modyfikacja trybu Operacje, która poważnie wzmacnia stronę atakującą. Aby zwiększyć jej skuteczność, podniesiono ogólną liczbę kuponów zarówno w Operacjach, jak i Wielkich Operacjach. Oprócz tego skrócono czas wymagany do przejęcia punktów kontrolnych.

Wspomniane zmiany to jednak naprawdę kropla w ogromnym morzu i jeśli chcecie zobaczyć pełną listę nowości w języku polskim, znajdziecie ją w tym pliku PDF.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie