Battlefield 1 – DLC “Nie przejdą” od dzisiaj dla wszystkich graczy

Dodatek debiutuje na wszystkich platformach.

Dwa tygodnie temu DLC “Nie przejdą” pojawiło się jedynie dla osób, które posiadają przepustki sezonowe do Battlefield 1. Pozostali musieli czekać aż do dzisiaj, by sięgnąć po nową zawartość. W przypadku wersji na PlayStation 4 za dodatek płacimy 63 zł.

Co przynosi ze sobą DLC Nie przejdą? To przede wszystkim nowa armia, nowy tryb rozgrywki, kolejne mapy, bronie i kilka innych drobiazgów. Wszystkie szczegóły, które udostępniono na oficjalnej witrynie gry, przypominamy poniżej.

Dodatek Nie przejdą do Battlefield 1 w szczegółach

NOWA ARMIA:

Do walki dołącza nieustraszona armia francuska. Załóż charakterystyczny błękitny mundur polowy i broń ojczyzny.

NOWY TRYB GRY: 

LINIA FRONTU

Niepowtarzalne połączenie Podboju i Szturmu, gdzie walka toczy się o powiązane ze sobą punkty leżące na linii frontu. Zespoły rywalizują o kontrolę nad pojedynczym celem, a gdy jedna ze stron go przejmie, przechodzą do kolejnego. Po opanowaniu sztabu rozpoczyna się etap przypominający tryb Szturmu, w którym strony atakują telegrafy albo ich bronią.

KIERUJ STALOWYM BEHEMOTEM

Przejmij kontrolę nad nowym behemotem: czołgiem Char 2C. Ta superciężka bestia, oparta na autentycznym francuskim czołgu, może odwrócić bieg każdego starcia.

DZIAŁO SAMOBIEŻNE

St. Chamond to najsilniej opancerzony aliancki czołg z okresu I wojny. Zapanuj na polu bitwy dzięki tej imponującej francuskiej konstrukcji.

KLASA ELITARNA: CZYŚCICIEL OKOPÓW

Korzystaj z umiejętności walki wręcz czyściciela okopów, czyli nowej klasy elitarnej. Z pałką czyściciela w dłoni oraz imponującym arsenałem granatów wzbudzisz przerażenie w szeregach wroga.

NOWA BROŃ STACJONARNA

Podobnie jak działa polowe, haubicę oblężniczą także mogą obsługiwać żołnierze piechoty. Ta nowa broń stacjonarna strzela ogniem pośrednim, podobnie jak moździerze.

NOWE MAPY

WZGÓRZA VERDUN

Artyleryjska kanonada będąca wstępem do bitwy pod Verdun wywołała gwałtowne pożary lasów, wśród których walczyć będą gracze. Jedna ze stron musi przemieszczać się w górę zbocza, w kierunku ogromnej fortecy Verdun, pod nieustannym ogniem ciężkich dział. Odwaga to za mało, aby wyjść cało z tej krwawej łaźni. Witamy w piekle.

FORT DE VAUX

Pierwsze większe starcie I wojny światowej toczone we wnętrzu fortu rozgrywa się w podziemiach Fort de Vaux. W labiryncie mrocznych tuneli Francuzi i Niemcy walczą ze sobą przy pomocy granatów, karabinów, bagnetów i miotaczy ognia Uwaga na flanki!

SOISSONS

Weź udział w jednym z największych ataków pancernych I wojny światowej. Francuska 10 Armia próbuje odbić Soissons, korzystając z potężnych czołgów Saint Chamond. W malowniczej wiejskiej scenerii, w gorący letni dzień toczy się ciężki bój z udziałem samolotów, pojazdów pancernych i piechoty. Od odgłosów bitwy głośniejsze są tylko gromy.

PRZEŁAMANIE

Zdesperowani Francuzi starający się opanować kluczowe mosty na rzece Aisne wracają na pole bitwy usiane wrakami czołgów z poprzednich starć. Na pierwszy rzut oka panuje tu spokój, ale labirynt wypalonych stalowych bestii to doskonałe miejsce na zasadzkę. Gdy nad Fontenoy zaczyna zachodzić słońce, rozpoczyna się bitwa.

DWIE NOWE OPERACJE

Weź udział w dwóch nowych widowiskowych operacjach: „Kowadle diabła” i „Za rzeką Marną”. Zwyciężaj w ogromnych bitwach pancernych i zaciętych starciach.

NOWA BROŃ

Poszerz swój arsenał o nowe modele broni palnej z dodatku „Nie przejdą”: Ribeyrolles 1918, RSC 1917, Lebel Model 1886, Chauchat, Sjögren Inertial i MLE 1903 z powiększonym magazynkiem. Wykorzystaj w walce wręcz nowe modele broni, m.in. pałkę z zębatką i noż z gwoździa. A jako elitarny czyściciel okopów likwiduj nieprzyjaciół jego zabójczą pałką.

AWANSUJ I ZDOBYWAJ NOWE ODBLOKOWANIA

Kontynuuj swoją karierę w Battlefield 1 i awansuj do 10 kolejnych rang. W dodatku „Nie przejdą” odblokujesz nowe medale, nieśmiertelniki, gwiazdki za służbę i wpisy do kodeksu.

Battlefield 1: Nie przejdą gameplay

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.