Battlefield 1 – DICE wprowadzi duże zmiany w operacji “Kowadło diabła”

Deweloper udostępnił poprawki na serwerze testowym.

Dodatek Nie przejdą do Battlefield 1 pozwala wziąć graczom udział w dwóch nowych widowiskowych operacjach: Kowadle diabła i Za rzeką Marną. Niestety pierwsza z nich stawała się nieraz frustrująca dla napastników, którzy bez ogromnego Behemotha pozostawali na straconej pozycji.

DICE dostrzega problem i zamierza wprowadzić szereg zmian w Kowadle Diabła, które pojawiły się już na serwerze testowym. Co planuje deweloper? Wszystko opisuje i przedstawia w swoim materiale YouTube’r posługujący się pseudonimem Westie.

Poprawki dotyczą m.in. czasu pojawiania się na haubic po stronie atakujących, dodania elementów na mapie, za którymi można się ukrywać czy zmiany miejsc spawnu obrońców, by atakujący mieli większe szanse na ucieczkę po ich odrodzeniu.

Battlefield 1 – DICE przedstawia „Współdzielone Premium”, czyli jak zagrać na nowych mapach bez wydawania pieniędzy

Deweloperzy wychodzą do graczy z nową inicjatywą, która została nazwana Współdzielone Premium.

Od jakiegoś czasu mieliśmy na uwadze jeden konkretny problem: sytuację, gdy ktoś gra ze znajomymi, z których tylko część posiada „Przepustkę Premium Battlefiled 1”. Chcemy też, by na wszystkich mapach grało jak najwięcej graczy, co powinno zapewnić wszystkim jak największą frajdę – tłumaczy producent Andreas Skoglund.

DICE wpadło na rozwiązanie, które teraz chce przetestować wśród graczy. To tzw. Współdzielone Premium. Funkcja ma zostać uruchomiona przy Battlefeście, który rozpocznie się już dzisiaj, 30 marca.

Jak to działa?

Jako gracz, posiadający Przepustkę Premium Battlefield 1 możesz zaprosić wszystkich znajomych z Battlefield 1 do gry na nowych mapach.

Tworząc drużynę w grze zauważysz coś nowego: jeśli ktoś w niej posiada Przepustkę Premium, drużyna otrzyma status „Premium aktywowane”. Pozwoli to wszystkim w drużynie na grę na wszystkich mapach, niezależnie od tego, czy je mają. Gracze będą mieli do nich dostęp, póki drużyna ma status „Premium aktywowane”.

Wszyscy gracze będą mogli grać na mapach dostępnych dzięki Przepustce Premium w ramach akcji „Współdzielone premium”, lecz niektóre elementy dostępne będą tylko dla właścicieli Przepustki.

  • W drużynie z „Aktywowanym premium” tylko właściciele Przepustki lub konkretnego dodatku otrzymają PD za mapy, dostępne tylko w tym dodatku. Zachowamy PD zdobyte przez innych i przyznamy je retroaktywnie, gdy dana osoba kupi Przepustkę Premium Battlefield 1.
  • Tylko właściciele Przepustki lub konkretnego dodatku będą mogli pojawić się na mapie z bronią i pojazdami, dostępnymi tylko w tym dodatku.
  • Tylko właściciele Przepustki lub konkretnego dodatku będą mogli zdobywać wyjątkowe medale i kodeksy danego dodatku.

Źródło: battlefield.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.