Batman od Telltale już na początku sierpnia

Pierwszy odcinek nowej gry od Telltale Games ukaże się wcześniej niż sądziliśmy.

Twórcy Batman The Telltale Series podali, że pierwszy epizod pierwszego sezonu gry będzie dostępny od 2 sierpnia na PS3, PS4, X360, XOne, PC i sprzętach mobilnych. Wcześniej zakładaliśmy, że ukaże się dopiero pod koniec przyszłego miesiąca. Jak widać, twórcy postanowili nieco przyśpieszyć prace.

To jednak nie wszystko. Od 13 września gra będzie dostępna również w wersji pudełkowej (tylko konsole poprzedniej i najnowszej generacji). Ma ona zawierać płytę z pierwszym odcinkiem pierwszego epizodu oraz przepustkę sezonową na kolejne odcinki. Tych ma być pięć, czyli tyle samo co w przypadku innych gier tego studia, które podzielone zostały na epizody.

Dziś opublikowany został także pierwszy materiał z rozgrywki. Twórcy zapowiadają, że gracze będą mogli dojść do celu na kilka sposobów – wcielając się w Batmana lub milionera Bruce’a Wayne’a. To podobna mechanika rozgrywki jak w przypadku poprzednich gier tego studia.

Batman The Telltale Series gameplay:

Każdy nowy epizod danego sezonu miałby się ukazywać do końca roku – tak przynajmniej wynika z aktualizacji wiadomości w serwisie Gamespot. Wygląda więc na to, że cały jeden sezon potrwałby kilka lat (biorąc pod uwagę, że w poprzednich tego rodzaju grach od studia Telltale w jednym sezonie jest zwykle około 5 epizodów). – Jesteśmy zaangażowani w stały rytm tworzenia treści, ale najlepsza treść to nasz priorytet. Będziemy pracować najlepiej jak się da – podkreśla Job Stauffer ze studia producenckiego za pośrednictwem Twittera.

Gry od Telltale Games na które czekamy

Telltale pracuje obecnie nie tylko nad Batmanem podzielonym na odcinki (gra nie będzie powiązana w żaden sposób z serią Batman Arkham od Warner Bros.). Twórcy przygotowują kolejne odcinki i sezony do innych gier jak chociażby trzeci sezon The Walking Dead. Jego pierwszy odcinek ma być dostępny w okolicach grudnia tego roku. Ponadto Telltale w przyszłym roku ma wydać drugi sezon Game of Thrones.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.